Navigācijas ceļš

Zaļais karogs Eiropas peldvietām - 02/06/2008

Peldētājs pēc peldes atgriežas pludmalē

Atpūtnieki var droši peldēties: vairums ES peldvietu atbilst ūdens kvalitātes prasībām.

Tūlīt iestāsies vasara, un miljoniem atpūtnieku plāno atpūsties Eiropas pludmalēs. Bet cik tīrs ir peldvietu ūdens English? Šonedēļ Komisija publicēja savu gadskārtējo ziņojumu par peldvietu ūdens kvalitāti, un rādītāji ir iepriecinoši. Turpat 95% piekrastes peldvietu un 89% upju un ezeru tagad atbilst peldvietu ūdens kvalitātes tiesību aktiem.

Vairāk nekā 21 000 peldvietu novērtēja 2007. gadā. Tostarp bija arī tādas, kuras svītroja no atbilstošo peldvietu valsts sarakstiem, bet šogad tādu bija mazāk nekā pērn.  Tās ir labas ziņas. Tomēr ES turpina mudināt dalībvalstis, lai tiktu gādāts par piesārņojuma likvidēšanu tā izcelsmes vietā, nevis par prasībām neatbilstošo peldvietu vienkāršu svītrošanu no saraksta.

Peldvietu ūdens fiziskā, ķīmiskā un bakterioloģiskā piesārņojuma līmeni analizē katru gadu. ES tiesību akti dalībvalstīm nosaka obligātos kritērijus, kas ir jāievēro, kā arī papildu kritērijus valstīm, kuras vēlas darīt vairāk šajā jomā.

Lai pārliecinātos par izraudzīto atvaļinājuma pavadīšanas vietu, varat iepazīties ar ikgadējiem ziņojumiem English un interaktīvajām kartēm DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski Komisijas tīmekļa vietnē par peldvietu ūdeņiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites