Naršymo kelias

Šią vasarą Europoje maudyklų vanduo švarus - 02/06/2008

Išniręs plaukikas jūroje

Atostogaudami maudytis galime drąsiai, nes dauguma Europos maudyklų atitinka kokybės reikalavimus.

Vasara jau čia, tad netrukus milijonai atostogautojų užplūs Europos paplūdimius. Bet ar vanduo pakankamai švarus, kad būtų galima maudytis? Šią savaitę Komisija paskelbė metinę maudyklų vandens English kokybės ataskaitą, kurios rezultatai nuteikia optimistiškai. Apie 95 % pakrančių maudyklų ir 89 % upių bei ežerų atitinka teisinius kokybės reikalavimus.

2007 m. buvo patikrinta per 21 000 maudyklų, ir šįkart jų  iš nacionalinių maudyklų sąrašų pašalinta mažiau negu 2006 m. Tai nuteikia optimistiškai, bet ES vis dar atkakliai ragina valstybes nares toliau valyti teršalus ten, kur yra jų šaltinis, o ne tiesiog šalinti reikalavimų neatitinkančias maudyklas iš sąrašų.

Kasmet tikrinama, kiek maudyklų vandenyje yra fizikinių, cheminių ir bakteriologinių teršalų. Pagal ES teisę valstybių narių vyriausybėms nustatyti minimalūs standartai, o šalims, kurios šioje srityje nori pasiekti dar daugiau, numatyti papildomi kriterijai.

Jei norite būti tikri, kad atostogas leisite prie švaraus vandens, peržiūrėkite metinių ataskaitų English rezultatus ir sąveikiuosius žemėlapius DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski Komisijos maudyklų vandens interneto svetainėje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos