Cesta

Plavec vylézá z moře

Kvalita vody ke koupání letos na většině míst v Evropě splňuje předepsané požadavky.

Léto je zde a milióny lidí se chystají na evropské pláže. Avšak nakolik je voda ke koupání English čistá? Evropská komise zveřejnila tento týden svou každoroční zprávu o kvalitě vody ke koupání, jejíž závěry jsou pozitivní. Téměř 95 % pobřežních míst a 89 % řek a jezer splňuje předepsané požadavky na kvalitu.

V roce 2007 bylo zkontrolováno více než 21 000 míst, přičemž počet těch, která byla shledána jako nevyhovující, byl nižší než v předchozím roce. To je sice dobrá zpráva, ale Komise stále naléhá na členské státy, aby odstraňovaly znečištění přímo u zdroje, spíše než aby stahovaly ze seznamů vyhovujících koupališť místa, která neodpovídají normám.

Voda ke koupání se kontroluje každý rok, přičemž se zjišťuje fyzické, chemické a bakteriologické znečištění. Právní předpisy EU stanovují minimální normy, které musí jednotlivé státy respektovat, a dodatečná kritéria pro země, jež chtějí jít v tomto ohledu ještě dále.

Jestliže si chcete být jistí, že místo vaší dovolené splňuje všechna kritéria, podívejte se na výroční zprávy English a na interaktivní mapy DeutschEnglishespañolfrançaisitalianomagyarpolski na internetových stránkách Komise o vodě ke koupání.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy