Navigācijas ceļš

Cik „zaļa” ir jūsu pilsēta? - 22/05/2008

Puisis pilsētas parkā lasa grāmatu līdzās velosipēdam

Pilsētām plešoties plašumā, ES izsludina konkursu, kur noskaidros Eiropas „viszaļāko” pilsētu, piešķirot tai Zaļās galvaspilsētas goda nosaukumu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti miljoniem pilsētnieku.

Ja jūs dzīvojat zaļā un patīkamā pilsētā ar augstiem vides aizsardzības standartiem, tā varētu pretendēt uz Eiropas Zaļās galvaspilsētas goda nosaukumu.

Šodien četri no pieciem eiropiešiem dzīvo pilsētās un ciematos, tāpēc veselīga, zaļa pilsētvide English ir ieguvusi gandrīz pirmās nepieciešamības statusu. Lai rosinātu plānotājus, pašvaldības un iedzīvotājus, ES ir izsludinājusi konkursu par Eiropas Zaļās galvaspilsētas goda nosaukumu English. To ik gadu piešķirs pilsētai, kas visaktīvāk rūpējas par vidi un ir izveidojusi visveselīgāko dzīves telpu saviem iedzīvotājiem.

Konkursa ideja nāca no pašām pilsētām, lai sekmētu inovatīvus ilgtermiņa vides risinājumus. Starp vērtēšanas kritērijiem būs pilsētas zaļo zonu īpatsvars, tīrs sabiedriskais transports English un radoši risinājumi atkritumu apsaimniekošanas English un trokšņa piesārņojuma English jomās. Ekspertu grupa un žūrija arī novērtēs vides aizsardzībā paveikto un plānoto.

Lai arī pārējās Eiropas pilsētas iekrāsotos zaļākas, ikgadējā uzvarētāja sadarbosies ar tām un dalīsies pieredzē, rosinot zaļajai iedvesmai.

Pieteikties var jebkura Eiropas pilsēta, kurā ir vairāk nekā 200 000 iedzīvotāju. Pieteikšanās termiņš abiem pirmajiem konkursiem (2010. un 2011. gadam) ir 2008. gada 1. oktobris.

Šis goda nosaukums cels uzvarētājas pilsētas starptautisko prestižu un palīdzēs tai piesaistīt talantīgus profesionāļus, ceļotājus un uzņēmumus.

Zaļo pilsētu nākotne [Video to be released 22/05 – to be used in place of the picture]

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites