Naršymo kelias

Ar gyvenate ekologiškiausiame mieste? - 22/05/2008

Miesto parke šalia dviračio skaitantis vaikinas

Miestams nepaliaujamai augant ES paskelbė Europos žaliosios sostinės konkursą skatindama gerinti milijonų miestiečių gyvenimo kokybę.

Jei gyvenate žaliame, gražiame ir ekologiškame mieste, galbūt jis vertas pirmojo ES žaliosios sostinės apdovanojimo?

Keturi iš penkių europiečių gyvena miestuose, tad sveikos ir ekologiškos miesto aplinkos English klausimas kaip niekad aktualus. Siekdama įkvėpti tiek projektuotojus ir vietos valdžios institucijas, tiek gyventojus ES įsteigė Europos žaliosios sostinės apdovanojimą English. Šis apdovanojimas kasmet bus skiriamas miestui, kuriame labiausiai rūpinamasi aplinka ir kurio gyventojams sudaromos sveikiausios gyvenimo sąlygos.

Skiriant apdovanojimą, kurį sumanė patys miestiečiai, daugiausia dėmesio skiriama ilgalaikiams ir novatoriškiems aplinkos srities sprendimams. Bus įvertinti žalumos plotai, švarus viešasis transportas English ir kūrybiškos idėjos, kaip tvarkyti atliekas English ir mažinti triukšmą English. Ekspertų grupė ir vertinimo komisija taip pat vertins kandidatų aplinkos srities rezultatus ir išankstinį planavimą. 

Apdovanojimą laimėjęs miestas, kaip ekologiškumo pavyzdys, dalysis vertinga patirtimi, palaikys ryšius su kitais Europos miestais ir taip skleis ekologiškumo idėjas visoje Europoje.

Visi Europos miestai, kuriuose yra daugiau kaip 200 000 gyventojų, jau gali teikti paraiškas. Paraiškas konkuruoti dėl pirmųjų (2010 ir 2011 m.) apdovanojimų galima teikti iki 2008 m. spalio 1 d.

Apdovanojimu laimėtojui bus užtikrinama geresnė tarptautinė reputacija ir pritraukiami talentai, miesto svečiai ir įmonės.

Ekologiški miestai tinkami gyventi

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos