Cesta

Je vaše město ekologicky šetrné? - 22/05/2008

Muž si čte v parku opřen o své kolo

Naše města se nepřestávají rozrůstat – často ovšem na úkor kvality života milionů jejich obyvatel. Evropská unie proto nyní vyhlásila soutěž o „Evropské zelené město“.

Jestliže žijete v zeleném a příjemném městě, které je šetrné k životnímu prostředí, možná už je přihlášeno do soutěže o první titul „Evropské zelené město“.

Čtyři z pěti Evropanů žijí ve městech, a proto je velmi důležité, aby pobývali ve zdravém, zeleném městském životním prostředí English. Evropská unie vyhlásila soutěž o „Evropské zelené město“ English, aby povzbudila urbanisty, místní úřady a obyvatele k činnosti v této oblasti. Cena bude udělována každoročně tomu městu, které se nejlépe stará o životní prostředí a vytváří nejzdravější životní prostor pro své obyvatele.

Titul „Evropské zelené město“ – myšlenka, která vzešla přímo od měst – se zaměří na dlouhodobá, inovativní environmentální řešení. Oceňovat se budou zelené prostory, čistá hromadná doprava English a kreativní myšlení v oblasti nakládání s odpadem English a hluku English. Skupina odborníků a porota budou také hodnotit dosavadní péči města o životní prostředí a příslušné plánování. 

Vítěz se podělí o své osvědčené metody s ostatními evropskými městy.

Přihlášku může podat jakékoli evropské město s více než 200 000 obyvateli. Termín pro podání prvních přihlášek (pro ceny v roce 2010 a 2011) je 1. října 2008.

Cena zvýší vítěznému městu jeho mezinárodní reputaci a pomůže mu přilákat talenty, návštěvníky a investory.

Zelená města pro život

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy