Navigācijas ceļš

Eiropa godina savas jūras un jūrniecības mantojumu - 21/05/2008

Sākot ar šo gadu, 20. maijs arvien būs Eiropas Jūras diena.

Eiropas jūras posta piesārņojums, un jūru ekosistēmai draud degradēšanās pārliekas zvejas, naftas noplūžu un klimata pārmaiņu rezultātā. ES jaunā jūrniecības politika DeutschEnglishfrançais piedāvā saskaņotus pasākumus, lai reaģētu uz šiem draudiem un konstruktīvas metodes, kā gūt labumu no Eiropas piejūras reģionu vērtībām.

Ar ikgadējo Jūras dienu DeutschEnglishfrançais paredzēts padziļināt sabiedrības izpratni par Eiropas jūru lielo nozīmi, pievērst uzmanību Eiropas jūrniecības nozares ekonomiskajai vērtībai un izplatīt zināšanas par piekrastes reģioniem. Tajā arī popularizēs Eiropas identitāti jūrniecībā un pievērsīs uzmanību tam, kā jūras palīdz Eiropai pārvarēt globalizācijas radītās grūtības.

ES arī aktīvi darbojas jūras vides aizsardzībā un saglabāšanā, pieprasot ievērot stingrākas drošības normas un apkarojot malu zvejniecību.

Pirmajā Eiropas Jūras dienā notika konference par reģionālu pieeju jūrniecības politikai un tās īstenošanai.

Tajā pašā nedēļā gaidāmi arī vairāki reģionāli svētku pasākumi:

  • Jūras nedēļa Nederlands, nozīmīgs jūras pasākums Nīderlandē no 24. maija;
  • RORO 2008 English, kuģniecības nozares pasākums Gēteborgā (Zviedrija) līdz 22. maijam;
  • 68. starptautiskais zvejas gadatirgus Englishitaliano Ankonā (Itālija) 23. – 25. maijā.

ES interesi par jūras jautājumiem apliecina tās centieni šogad (2008) aizsargāt zilās tunzivis no zvejas austrumu apgabalā. Eiropas zvejas flotes pārāk lielās kapacitātes dēļ pastāv liela iespēja, ka šogad atkal tiks pārsniegts šo zivju pieļaujamās nozvejas daudzums.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites