Naršymo kelias

Europos jūrinės tapatybės ir kultūros paveldo šventė - 21/05/2008

Nuo šių metų gegužės 20-ąją bus pažymima Europos jūros diena.

Tarša, dėl pernelyg intensyvios žvejybos blogėjanti ekosistemų būklė, išsiliejusi nafta ir klimato kaita kelia grėsmę Europos jūroms. Pagal naują ES jūrų politiką DeutschEnglishfrançais užtikrinamos kompleksinės priemonės šiam pavojui įveikti ir konstruktyvus požiūris į tai, kaip naudoti Europos pakrančių regionų išteklius.

Kasmet švenčiant jūros dieną DeutschEnglishfrançais siekiama geriau informuoti visuomenę apie Europos jūrų svarbą, pabrėžti, kokia svarbi jūrų pramonė ekonomikai, ir stiprinti pakrančių regionų vaidmenį. Jūros dieną taip pat bus propaguojama Europos jūrinė tapatybė ir pabrėžiamas jūrų vaidmuo Europai sprendžiant globalizacijos klausimus.

Be to, ES atkakliai siekia, kad būtų sugriežtinti saugos standartai, kovoja su neteisėta žvejyba ir taip aktyviai stengiasi apsaugoti ir išsaugoti jūrų aplinką.

Pirmą kartą švenčiant Europos jūros dieną surengta konferencija regioninių sprendimų, susijusių su jūrų politika ir jos įgyvendinimu, tema.

Tą pačią savaitę numatyta įvairių regioninių renginių:

  • gegužės 24 d. Nyderlanduose prasidės svarbiausias renginys jūros tema – „Jūros savaitė Nederlands“;
  • iki gegužės 22 d. Geteborge (Švedija) vyks laivybos pramonei skirtas renginys RORO 2008 English;
  • gegužės 23–25 d. Ankonoje (Italija) vyks 68-oji tarptautinė žvejybos mugė Englishitaliano.

Kad ES skiria ypatingą dėmesį jūrų klausimams matyti iš tokių pavyzdžių, kaip jos veikla siekiant apsaugoti paprastuosius tunus nuo žvejybos Atlanto vandenyno rytuose. Šiais metais gresia didelis pavojus, kad dėl per didelių Europos žvejybos laivyno pajėgumų bus žvejojama pernelyg intensyviai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos