Navigācijas ceļš

Nost ar bīstamiem ražojumiem! - 17/04/2008

Pateicoties valsts uzraudzības attīstībai, patērētāji Eiropā ir labāk aizsargāti nekā jebkad agrāk, teikts RAPEX ziņojumā.

Eiropas Savienības pūliņiem atklāt un izņemt no aprites bīstamas patēriņa preces ir rezultāti: pagājušo gadu ātrās ziņošanas sistēma RAPEX English izskatījusi 1605 ziņojumus par bīstamiem ražojumiem, un tas ir par 53% vairāk nekā 2006. gadā.

Dalībvalstis pilnīgi noteikti pārbauda ražojumus efektīvāk . 2007. gada RAPEX ziņojums English parāda, ka arvien vairāk ziņojumu nosūta arī valstis, kas iepriekš nebija tik piesardzīgas.

2007. gadā apstrīdēto ražojumu saraksta augšgalā ir rotaļlietas (417); tām seko mehāniskie transportlīdzekļi (197), elektroierīces (156) un kosmētika (81). Varat iepazīties ar šo ziņojumu sarakstu English un uzzināt, kādi ražojumi viesuši šaubas, — tāpēc ka tie var izraisīt traumas, triecienus, elektrošoku vai ugunsgrēku.

Šogad atkal visvairāk ziņojumu bija par ražojumiem no Ķīnas (700). Lai mazinātu šo problēmu, Komisija jūnijā organizē semināru Ķīnā, lai informētu atbildīgās personas un Ķīnas ražotājus par jaunas rotaļlietu drošuma direktīvas priekšlikumu English un apspriestu citus drošuma jautājumus. Ir plānots, ka novembrī Briselē noritēs trīspusēja Eiropas Savienības, Amerikas Savienoto Valstu un Ķīnas sanāksme, kas būs veltīta ražojumu drošumam.

"RAPEX un citi mūsu aizsardzības mehānismi ir izveidoti, lai Eiropas iedzīvotāji varētu mierīgi iepirkties, neraizējoties par to, kuri no ražojumiem ir droši un kuri — bīstami", paziņoja patērētāju aizsardzības komisāre Meglena Kuneva.

Lasīt vairāk par patērētāju tiesību paplašināšanos English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites