Naršymo kelias

Lentynose nėra vietos nesaugiems produktams - 17/04/2008

RAPEX metinėje ataskaitoje teigiama, kad dėl geresnės nacionalinės priežiūros Europos vartotojai yra apsaugoti geriau nei kada nors anksčiau.

ES iniciatyva ieškoti pavojingų vartojimo produktų ir šalinti juos iš rinkos davė gerų rezultatų – praėjusiais metais naudojant skubaus įspėjimo sistemą RAPEX English pateikti 1 605 pranešimai apie pavojingus produktus, t. y. 53 % daugiau negu 2006 m.

Valstybės, be jokios abejonės, tikrina produktus daug veiksmingiau nei anksčiau, o iš 2007 m. ataskaitos English matyti, kad daugiau pranešimų gaunama iš šalių, kurios anksčiau nebuvo labai aktyvios.

2007 m. produktų, apie kuriuos pranešta, sąrašo viršuje – žaislai (417), motorinės transporto priemonės (197), elektros prietaisai (156) ir kosmetikos produktai (81). Iš pranešimų sąrašų English matyti, nuo kokių produktų žmonės nukentėjo – jais susižalojo ar užspringo, dėl jų patyrė elektros smūgį, taip pat kokie gaminiai sukėlė gaisrą

Šiais metais vėlgi daugiausia pranešimų sulaukta dėl Kinijos gamybos produktų (700). Siekdama taisyti padėtį birželio mėnesį Kinijoje Komisija surengs seminarą, per kurį Kinijos pareigūnus ir gamintojus informuos apie naują teisės akto pasiūlymą dėl žaislų saugos English ir aptars kitus saugos klausimus. Lapkritį Briuselyje taip pat numatytas trišalis ES, JAV ir Kinijos produktų saugos aukščiausiojo lygio susitikimas.

„RAPEX ir kitų saugumo užtikrinimo mechanizmų paskirtis – užtikrinti, kad ES piliečiai galėtų ramiai apsipirkti ir jiems netektų nerimauti, kaip atskirti saugius gaminius nuo nesaugių“ – sakė už vartotojų apsaugą atsakinga Komisijos narė Meglena Kuneva.

Informacija apie teisių suteikimą vartotojams English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos