Navigācijas ceļš

Zaļais pūķis izposta cilvēku dzīves visā ES - 16/04/2008

Eiropa ir pasaules daļa, kuras iedzīvotāji dzer visvairāk. Statistikas tendences iezīmē visai drūmu ainu, tāpēc ES nolēmusi darīt galu pārmērīgai alkohola lietošanai.

Kurā brīdī iedzeršana kopā ar draugiem pārvēršas par bīstamu ieradumu? Rodas iespaids, ka daudzi cilvēki īsti neizšķir robežu starp kontrolētu dzeršanu un plostošanu, — katru gadu 200 000 Eiropas iedzīvotāju mirst pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ.

Statistika par dzeršanu nepilngadīgo vidū un reibumā izraisītiem satiksmes negadījumiem (katra ceturtā avārija) rada satraukumu visā Eiropā. Lai kā arī valstis pūlētos mainīt šo situāciju pašu mājās, pārrobežu alkohola reklāma un tirdzniecība itin viegli var pārvilkt svītru šiem pūliņiem.

Īpaši uzņēmīgi pret to ir jaunieši. Jaunu vīriešu (15-29 gadi) vidū katrs ceturtais nāves gadījums ir saistīts ar alkohola lietošanu. Nesenā pētījumā Englishfrançais atklāts, ka 19 % no 15-24 gadus veciem jauniešiem izdzer vismaz 5 alkoholisko dzērienu glāzes vienā reizē.

Papildus alkohola problēmas risināšanas stratēģijai English ES ir izveidojusi Eiropas alkohola un veselības forumu English , kurā ietilpst 40 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, lai cīnītos pret dzeršanu nepilngadīgo vidū, informētu sabiedrību par sekām, kas rodas alkohola pārmērīgas lietošanas rezultātā, un veicinātu atbildīgas mārketinga un reklāmas akcijas.

Veselības komisāre Vasiliu, uzstājoties forumā, uzsvēra sociālo ļaunumu, ko nodara pārmērīga alkohola lietošana: „Pārāk liela aizraušanās ar alkoholu posta veselību un atņem izglītības un darba iespējas daudziem jauniem vīriešiem un sievietēm, nereti pat izdzēšot dzīvību jauniešiem, kuriem priekšā vēl būtu garš mūžs.”

Forumā definēti 78 mērķi, piemēram:

  • apmācīt veikalu pārdevējus un bārmeņus, kā rīkoties gadījumos, kad nepilngadīgi jaunieši mēģina nopirkt alkoholu,
  • ginekologiem un vecmātēm jāinformē sievietes par to, cik bīstami ir dzert, gaidot bērniņu vai plānojot to,
  • nostiprināt pašpalīdzības grupas.

Forums arī saņems zinātniskas ievirzes padomus no ekspertu grupas un apkopos labākos prakses piemērus un idejas, nosakot, kurās jomās vajadzētu īstenot projektus, un gādājot par to efektīvu izpildi.

Lasīt vairāk par alkohola radītām problēmām Eiropā DeutschEnglishespañolfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites