Navigatsioonitee

Alkohol hävitab paljude eurooplaste elu - 16/04/2008

EL on maailma kõige suurema alkoholitarbimisega piirkond. Statistika näitab ärevakstegevaid suundumusi ning EL asub võtma asjakohaseid meetmeid.

Millal muutub väike sõpradega alkoholi tarbimine ohtlikuks joomiseks? Euroopas sureb igal aastal 200 000 inimest alkoholi kuritarvitamise tõttu, mis näitab, et piir nn vastutustundliku ja ohtliku alkoholitarbimise vahel on paljude jaoks endiselt ebaselge. 

Euroopas teevad muret alaealiste alkoholitarbimine ja alkoholijoobest põhjustatud autoõnnetused (neljandik kõigist liiklusõnnetustest). Riikide püüdu olukorda muuta võib ohustada piiri taga aset leidev alkoholi reklaamimine ja müük.

Eriti ohustatud on noored. Iga neljas noor mees vanuses 15 kuni 29 aastat sureb alkoholiga seotud õnnetuse tagajärjel. Äsjane uuring Englishfrançais kinnitab, et 19% 15 kuni 24 aastastest inimestest joovad korraga vähemalt viis ühikut alkoholi.

EL on koostanud strateegia liikmesriikide toetamiseks alkoholist põhjustatud kahju vähendamisel English ning loonud Euroopa alkoholi- ja tervisefoorumi English, kus osaleb 40 ettevõtet ja valitsusvälist organisatsiooni. Selle eesmärk on võidelda alaealiste alkoholitarbimisega, suurendada teadlikkust alkoholi liigtarbimise tagajärgedest ning mõjutada alkoholi reklaamimist ja müümist, et see oleks vastutustundlik.

Foorumil esinedes käsitles tervishoiuvolinik Vassiliou alkoholi kuritarvitamist kui sotsiaalset tragöödiat. “Alkoholi ebaõige tarvitamine kahjustab tervist ja hävitab paljude noorte meeste ja naiste hariduslikud ning tööalased väljavaated. Samuti hukkuvad sageli alkoholi tõttu noored, kellel peaks elu alles ees olema."

Foorum on püstitanud 78 ülesannet, sealhulgas:

  • müüjate ja baaritöötajate koolitamine ebaseaduslikult alkoholi osta püüdvate noortega suhtlemiseks
  • ämmaemandatele ülesande andmine selgitada naistele alkoholi tarbimisega seotud ohtusid rasestumisel või rase olles
  • eneseabi rühmade rolli tugevdamine

Foorum saab teaduslikku tuge ekspertidelt ning kogub ideid ja parimaid tavasid, selgitades välja, milliseid projekte on vaja ellu viia ja mis tagaks nende tõhususe.

Tutvu alkoholi kahjulikkuse ilmingutega Euroopas DeutschEnglishespañolfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad