Navigācijas ceļš

Ko jūs darāt vides aizsardzības labā? - 25/03/2008

Sieviete uz velosipēda Portugāles pilsētā

Lai gan Eiropas iedzīvotāji raizējas par vidi, konkrētas rīcības joprojām ir mazāk nekā labo nodomu.

Glābt planētu ir svarīgi 96% Eiropas iedzīvotāju, tomēr pavisam nedaudz ir to, kas paši ir gatavi rīkoties, lai izmainītu savus ieradumus, teikts jaunā apsekojumā par Eiropas iedzīvotāju attieksmi pret vidi DeutschEnglishfrançais.

Lai gan vairums no mums atzīst, ka mums pašiem ir jārīkojas, lai aizsargātu vidi, mēs retu reizi atzīstam, ka mūsu patēriņa ieradumi ir raižu iemesls. Tādējādi ir maz ticams, ka mūsu rīcība kļūs ekoloģiska un mēs mazāk izmantosim automašīnas vai iegādāsim videi draudzīgus ražojumus.

Labo nodomu ir daudz, bet tos neīsteno praksē. Tā vietā Eiropas iedzīvotāji, škiet, paļaujas uz valdību iniciatīvām. Divas trešdaļas uzskata, ka lēmumi vides aizsardzības jomā pieņemami Eiropas līmenī, un 82% uzskata, ka ir vajadzīgi ES tiesību akti. Sabiedriskā doma nav pārprotama – videi draudzīga rīcība nevar būt iespēja, tai ir jābūt pienākumam.

Tomēr iespēju ir daudz, un mēs katrs varam dot savu artavu kaitīgā vides ietekmējuma mazināšanai. Lai rosinātu cilvēkus rīkoties, ES apkopojusi vairākas tīmekļa vietnes ar padomiem, kā mēs varam izmainīt savus ikdienas paradumus.

Apsekojums parāda, ka informētības līmenis par vides jautājumiem dažādās valstīs stipri atšķiras. Vislabāk informētie cilvēki galvenokārt dzīvo ES ziemeļu un rietumu daļā, tajā pašā laikā tie, kuri jūtas mazāk informēti, pamatā nāk no dienvidiem un ES jaunajām dalībvalstīm.

Horvātijas pilsēta Koprivnica English šogad pēc 2008. gada Eiropas mobilitātes nedēļas English balvas saņemšanas ierakstījusi savu vārdu vides kalendārā. Tā veicinājusi vides aizsardzību, sekmējot iešanu kājām un braukšanu ar velosipēdu, atvēlot daļu no autoceļiem nemotorizētajai satiksmei un palielinot alternatīvās degvielas izmantojumu sabiedriskajā transportā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites