Navigačný riadok

Spotrebiteľ s papierovou taškou na hlave

Najúčinnejšia spotrebiteľská kampaň získala uznanie za zvyšovanie povedomia spotrebiteľov o ich právach.

Víťazom súťaže o európsku spotrebiteľskú kampaň sa stáva: Fínsko – za internetovú hru určenú pre mladých spotrebiteľov o ich právach a povinnostiach pri on-line nákupoch. Výsledky súťaže oznámila dnes ráno komisárka pre spotrebiteľské záležitosti Meglena Kuneva. Írsko, Spojené kráľovstvo, Maďarsko, Estónsko a Nórsko získali ocenenia v osobitných kategóriách tejto vôbec prvej súťaže EÚ, ktorej cieľom bolo nájsť najúčinnejšiu národnú kampaň zameranú na práva spotrebiteľov.

Na prvú cenu EÚ za najlepšiu spotrebiteľskú kampaň roka English bolo nominovaných spolu 27 kampaní, ktoré boli zamerané na rôzne témy ako práva cestujúcich v leteckej doprave, podvody na internete, klamlivá reklama a informácie o potravinách.

Ocenenie pre národnú kampaň s najväčším úspechom v oblasti informovania spotrebiteľov o ich právach sa bude odteraz udeľovať každý rok pri príležitosti Európskeho dňa spotrebiteľov English (15. marec).

Dobre informovaní spotrebitelia pomáhajú formovať trh a prehlbujú hospodársku súťaž. V tomto roku bude nosnou témou Európskeho dňa spotrebiteľov skutočnosť, že spotrebitelia nemajú vždy dostatočné informácie, aby sa mohli fundovane rozhodnúť. Napríklad, ak ceny nie sú zreteľné alebo ak sa nedajú jednoducho porovnať. Spotrebiteľskou politikou by sa mal tento stav napraviť.

Motívom Európskeho dňa spotrebiteľov je snaha zvýšiť povedomie Európanov o spotrebiteľských záležitostiach pomocou podujatí organizovaných po celej Európe, mobilných informačných stredísk a seminárov o právach spotrebiteľov.

Máte problém s výrobkom zakúpeným v inej európskej krajine? Obráťte sa na sieť Európskych spotrebiteľských centier English .

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy