Navigācijas ceļš

Iepērkoties netaustieties pa tumsu! - 10/03/2008

Patērētāja, kuras galvu sedz iepirkumu maisiņš

Efektīvākajai Eiropas patērētājiem veltītajai kampaņai izteikta atzinība par sekmēm, informējot patērētājus par viņu tiesībām.

Eiropas patērētāju informētības kampaņu konkursā par uzvarētāju atzīta Somija, kas bija izgudrojusi tiešsaistes spēli, lai jaunos pircējus izglītotu par viņu tiesībām un atbildību, iepērkoties internetā. Konkursa rezultātus šorīt paziņoja patērētāju lietu komisāre Meglena Kuneva. Īrija, Lielbritānija, Ungārija, Igaunija un Norvēģija ieguva īpašas balvas šajā ES pirmo reizi notiekošajā konkursā, kurā noskaidroja vispārliecinošāko valsts kampaņu par patērētāju tiesībām.

Pavisam ES patērētāju informētības kampaņu balvai English bija izvirzīti 27 projekti, kas ietvēra visdažādākās tēmas — no pasažieru tiesībām un krāpšanas internetā līdz maldinošai reklāmai un informācijai par pārtiku.

Tagad katru gadu, 15. martā svinot Eiropas patērētāju dienu English , šo balvu piešķirs tās valsts kampaņai, kas visveiksmīgāk būs informējusi patērētājus par viņu tiesībām.

Zinoši patērētāji palīdz veidot tirgu un sekmēt konkurētspēju. Šogad Eiropas patērētāju dienas vadošā tēma ir tāda, ka patērētājiem ne vienmēr ir iespēja izdarīt informētu izvēli. Tā, piemēram, notiek gadījumos, ja cenas nav skaidri norādītas vai ja piedāvājumi nav savstarpēji salīdzināmi. Patērētāju politikai jāgādā par to, lai tā neturpinātos.

Patērētāju dienas galvenā ideja ir palielināt Eiropas iedzīvotāju informētību par patērētājiem svarīgiem jautājumiem, visā Eiropā rīkojot pasākumus un seminārus par patērētāju tiesībām, kā arī izveidojot mobilus informācijas centrus.

Vai jums ir gadījušās problēmas ar citā Eiropas valstī pirktiem ražojumiem?Sazinieties ar Eiropas Patērētāju centru tīklu English !

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites