Naršymo kelias

Nepirkite katės maiše! - 10/03/2008

Vartotoja su krepšiu ant galvos

Veiksmingiausia pripažinta Europos vartotojų teisių kampanija įvertinta už vartotojų informavimą apie jų teises.

Europos vartotojų apsaugos kampanijos konkursą laimėjo Suomija, sukūrusi interneto žaidimą, supažindinantį jaunuosius vartotojus su jų teisėmis ir pareigomis apsiperkant internetu. Konkurso rezultatus šįryt paskelbė už vartotojų reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Meglena Kuneva. Airija, Jungtinė Karalystė, Vengrija, Estija ir Norvegija taip pat laimėjo apdovanojimų už tam tikras sritis šiame pirmajame ES konkurse, per kurį stengtasi nustatyti veiksmingiausią nacionalinę vartotojų teisių kampaniją.

Pirmojo ES vartotojų teisių kampanijos apdovanojimo English siekė iš viso 27 pretendentai – temos buvo kuo įvairiausios: oro transporto keleivių teisės, apsauga nuo sukčiavimo internete, klaidinamoji reklama ir informacija apie maisto produktus.

Nuo šiol kasmet pažymint Europos vartotojų dieną English (kovo 15 d.) šis apdovanojimas bus įteikiamas už valstybinę kampaniją, per kurią vartotojai buvo geriausiai informuojami apie savo teises.

Gerai informuoti vartotojai padeda formuoti rinką ir skatinti konkurenciją. Šių metų Europos vartotojų dieną didžiausias dėmesys skiriamas tam faktui, kad vartotojai ne visada gali rinktis remdamiesi išsamia informacija, pavyzdžiui, kai kainos pateikiamos neaiškiai arba negalima lengvai palyginti siūlomų dalykų. Tokias negeroves reikia šalinti vartotojų politikos priemonėmis.

Pažymint vartotojų dieną siekiama renginiuose, seminaruose ir mobiliuose informacijos centruose plačiau informuoti Europos vartotojus apie jų teises.

Turite problemų dėl kitoje Europos šalyje įsigyto produkto?Kreipkitės į Europos vartotojų centrus English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos