Navigatsioonitee

Ära osta põrsast kotis! - 10/03/2008

Tarbija kotiga

Parim Euroopa tarbijakaitsekampaania sai auhinna, kuna aitas suurendada tarbijate teadlikkust oma õigustest.

Ja Euroopa tarbijakaitsekonkursi võitja on – Soome! Auhind anti veebimängu eest, millega õpetatakse noortele tarbijatele nende õigusi ja kohustusi on-line-oste sooritades. Võistluse tulemused kuulutas täna hommikul välja tarbijakaitsevolinik Meglena Kuneva. Iirimaa, Ühendkuningriik, Ungari, Eesti ja Norra said eriauhinnad. Konkurss parima liikmesriigi tarbijakaitsekampaania väljaselgitamiseks korraldati ELis esimest korda.

Kokku osales esimesel ELi tarbijakaitsekampaania English konkursil 27 tööd, mis hõlmasid mitmekesiseid teemasid, nagu lennureisijate õigused, Internetipettused, eksitav reklaam ja toiduteave.

Edaspidi antakse Euroopa tarbijapäeva English (15. märts) tähistamiseks auhind igal aastal liikmesriigi kampaaniale, mis teavitab tarbijaid nende õigustest kõige paremini.

Teadlikud tarbijad aitavad kujundada turgu ja edendada konkurentsi. Käesoleva aasta Euroopa tarbijapäeva raames keskendutakse asjaolule, et tarbijatel ei ole alati võimalik teha kaalutud otsuseid. Seda näiteks juhul, kui hinnad ei ole nähtavad või pakkumisi ei saa võrrelda. Tarbijakaitsepoliitika ülesanne on sellistes küsimustes kord luua.

Tarbijapäeva eesmärk on suurendada eurooplaste tarbimisalast teadlikkust. Seda tehakse Euroopas korraldatavate ürituste, liikuvate infopunktide ning tarbijakaitseteemaliste seminaride abil.

Kas teil on probleem mõne tootega, mille ostsite teises liikmesriigis?Võtke ühendust  Euroopa tarbijakeskuste võrgustikuga English.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad