Cesta

Žena s papírovou taškou na hlavě

Uznání pro nejlepší evropskou kampaň, která zvyšuje informovanost o právech spotřebitele.

Vítězem soutěže o nejlepší evropskou spotřebitelskou kampaň se stalo: Finsko, které získalo cenu za internetovou hru pro mládež, jejímž cílem je informovat o právech a odpovědnosti zákazníků při nakupování na internetu. Výsledky soutěže oznámila dnes ráno komisařka pro záležitosti spotřebitelů Meglena Kunevová. Další speciální kategorie této první soutěže EU o nejúčinnější vnitrostátní kampaň o právech spotřebitele vyhrály Irsko, Spojené království, Maďarsko, Estonsko a Norsko.

Celkem bylo na cenu EU za nejlepší spotřebitelskou kampaň English nominováno 27 kampaní, které se týkaly různých témat – práv cestujících v letadlech, podvodů na internetu, klamavé reklamy a informací o potravinách.

Od letošního roku bude v rámci Evropského dne spotřebitelů English (15. března) udělena tato cena každoročně té vnitrostátní kampani, která co nejlépe informuje spotřebitele o jejich právech.

Dobře informovaní spotřebitelé pomáhají utvářet trh a podporují hospodářskou soutěž. Letošní Evropský den spotřebitelů se soustřeďuje na skutečnost, že spotřebitelé nemají vždy možnost činit informovaná rozhodnutí. Například když nevidí dobře cenu nebo když nemohou jednoduše srovnat různé nabídky. Spotřebitelská politika musí v tomto ohledu učinit nápravu.

Úmyslem dne spotřebitelů je zvýšit informovanost občanů o otázkách spotřebitelů prostřednictvím akcí po celé Evropě, mobilních informačních center a seminářů o právech spotřebitele.

Máte problém s výrobkem, který jste zakoupili v jiné evropské zemi?Kontaktujte síť evropských spotřebitelských center English.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy