Navigācijas ceļš

Vairāk drošības jaunajiem interneta lietotājiem - 28/02/2008

Divi bērni pie datora

Tīmekļa vietnes kontaktu uzturēšanai, tērzētavas, tiešsaistes spēles – arī tā var veidot cilvēku savstarpējās attiecības, bet, ja runa ir par bērniem, tad ir arī jautājums: ar ko viņi internetā saskaras?

ES jauna drošāka interneta programma English turpina esošos pasākumus English un ierosina iet tālāk, lai cīnītos ne tikai pret nelikumīgu saturu, bet arī pasargātu bērnus no psiholoģiska terora un manipulēšanas.

„Pēdējos gados ES ir daudz darījusi, lai internets kļūtu mūsu bērniem drošāks, taču šis darbs vēl nav galā,” paziņoja ES informācijas sabiedrības komisāre Viviāna Redinga. Pieņemot jauno programmu, Eiropa uzņēmusies vadošo lomu, lai pasargātu jauniešus no ļaunprātīgas izmantošanas tiešsaistē.

Lai priekšlikumi atbilstu tam, kā bērni patiešām lieto internetu un mobilos telefonus, to pamatā ir pašu jauniešu ieteikumi, kurus viņi darīja zināmus jauniešu forumā Drošāka interneta dienā English .

Jaunā programma, kuras budžets ir 55 miljoni eiro, paredz:

  • gādāt par lielākām iespējām ziņot par nelikumīgu saturu un kaitējošu uzvedību, jo īpaši par psiholoģisku manipulēšanu ar bērniem un pornogrāfiskiem dokumentiem;
  • izmantojot pārdomu grupas, iesaistīt jauniešus drošākas tiešsaistes vides izveidē;
  • rosināt paškontroles iniciatīvas nozarē;
  • vairot bērnu, vecāku, skolotāju izpratni par šo jautājumu un uzlabot konsultācijas un informāciju par labāko praksi;
  • darbā iesaistīt visas Eiropas zinātniekus, kurus nodarbina bērniem droša interneta jautājums, lai apkopotu viņu zināšanas.

Vai tiešām šis lielais darbs ir vajadzīgs? Vai bērni tiešām nenovērtē šos riskus? Padziļināts apsekojums English , kuru īstenoja 2007. gadā, parādīja, ka bērni gan lieto internetu un mobilos telefonus radoši un zina par nepieciešamajiem piesardzības paskumumiem, tomēr daudzi no viņiem iesaistās riskantos attiecību modeļos internetā. Daži atzina, ka ir cietuši no uzmākšanās tiešsaistē, citi – ka ir nonākuši saskarē ar svešiniekiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites