Naršymo kelias

Saugesnis internetas vaikams - 28/02/2008

Du maži vaikai prie kompiuterio

Forumai, pokalbių svetainės, žaidimai internete suteikia žmonėms progą bendrauti, bet kai kalbame apie vaikus, kyla klausimas: su kuo gi bendrauja jie?

ES naujojoje saugesnio interneto programoje English ne tik naudojamos esamos apsaugos priemonės English, bet ir žengiama toliau, ne tik kovojama su neteisėto turinio platinimu, bet sprendžiama ir vaikų bauginimo bei piktnaudžiavimo jų pasitikėjimu problema.

„Pastaraisiais metais ES daug nuveikė, kad internetas taptų saugesnis vaikams, bet darbas dar nebaigtas“, – aiškino už informacinę visuomenę atsakinga Europos Komisijos narė Viviana Reding. Naujoji europinė programa bus pažangiausia pasaulyje vaikų apsaugos nuo interneto negerovių priemonė.

Kad pasiūlymai iš tiesų būtų naudingi internetu ir mobiliaisiais telefonais savaip besinaudojantiems vaikams, jie parengti atsižvelgiant į paties jaunimo rekomendacijas, pateiktas jaunimo forume saugesnio interneto dieną English.

Įdiegus programą, kurios biudžetas – 55 mln. eurų:

  • bus lengviau pranešti apie neteisėtą turinį ir žalingus veiksmus, ypač kai tai susiję su netinkamu elgesiu su vaikais ir piktnaudžiavimu jų pasitikėjimu;
  • jaunimas bus skatinamas burtis į darbo grupes, kurios stengtųsi, kad internetas taptų saugesnis;
  • bus skatinamas šios komunikacijų srities savarankiškas reguliavimas;
  • vaikams, tėvams ir mokytojams bus teikiama atitinkama informacija, tobulinami konsultacinės ir praktinės informacijos šaltiniai;
  • Europos vaikų saugumo internete specialistai bus skatinami dalytis žiniomis ir kaupti patirtį.

Bet ar to iš tikrųjų reikia? Ar vaikai iš tikrųjų neįvertina jų tykančio pavojaus? 2007 m. atliktas nuodugnus tyrimas English parodė, kad nors vaikai moka kūrybiškai naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais ir žino, kaip ir ko saugotis, daugelis pripažino, kad nevengia ir rizikos. Kai kurie pasisakė, kad internete buvo bauginami ar bendravo su nepažįstamaisiais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos