Ścieżka nawigacji

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – młodzież w sieci - 12/02/2008

Chłopiec i dziewczynka z laptopem

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Komisja Europejska organizuje forum, które dla młodzieży będzie okazją do dyskusji, a dla dorosłych – do zastanowienia się nad kwestiami bezpieczeństwa w sieci.

Internet i nowe środki przekazu są częścią codziennej rzeczywistości dzieci i młodzieży.

Jednak dorośli nie zawsze wiedzą, w jaki sposób młodzież posługuje się nowymi technologiami i jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa.

Komisja, pragnąc poznać potrzeby młodych i jak najlepiej ich chronić, organizuje 12 lutego w Brukseli europejskie forum młodzieży English poświęcone bezpiecznemu Internetowi.

Z tej okazji 27 młodych ludzi pochodzących z 9 krajów spotka się z Viviane Reding, unijną komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów, oraz Megleną Kunewą, komisarz ds. ochrony konsumentów. Młodzi będą mogli wyjaśnić, w jaki sposób korzystają z technologii takich jak Internet i telefony komórkowe, opisać zagrożenia, jakie się z tym wiążą oraz swoje sposoby reagowania w niebezpiecznych sytuacjach, a także podzielić się swymi pomysłami na temat tego, jak można by takim niebezpieczeństwom zaradzić.

Kwestia bezpieczeństwa ma zasadnicze znaczenie dla Komisji, która jednocześnie nie zapomina o tym, jak ważne jest zapewnienie wszystkim dostępu do społeczeństwa informacyjnego. Dlatego właśnie zorganizowano kampanię informacyjną pod hasłem „Przyłącz się do e-integracji! English”.

W Dniu Bezpiecznego Internetu Viviane Reding ogłosi zwycięzców skierowanego do dzieci i młodzieży z całej Europy konkursu DeutschEnglishfrançais na najlepszy projekt promujący bezpieczeństwo online. Liczne imprezy odbędą się również w państwach członkowskich DeutschEnglishfrançais.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki