Navigatsioonitee

Räägime noortest ja Interneti turvalisusest! - 12/02/2008

Kaks last sülearvutiga

Turvalisema Interneti päeva puhul korraldab komisjon foorumi, et arutleda noortega asjaomaste küsimuste üle ning suurendada nende teadlikkust.

Internet ja uued meediakanalid on osa noorte ja teismeliste igapäevaelust.

Täiskasvanud ei tea sageli, mida noored uusi tehnoloogiaid kasutades teevad ning millised on Internetis varitsevad ohud.

Komisjon soovib vahetada noortega mõtteid Interneti kasutamise ja võrgus varitsevate ohtude vältimise üle. Selleks korraldab ta 12. veebruaril Brüsselis Interneti turvalisust käsitleva Euroopa noortefoorumi English.

Kohtumisel osaleb 27 noort 9 riigist, kes kohtuvad kahe Euroopa Komisjoni volinikuga, infoühiskonna ja meedia voliniku Viviane Redinguga ning tarbijakaitse voliniku Meglena Kunevaga. Noortele on see ainukordne võimalus rääkida, kuidas nad kasutavad Internetti ja mobiiltelefoni, kirjeldada sellega seotud ohtusid ja kuidas nad nendele reageerivad ning milliseid meetmeid tuleks võtta.

Lisaks turvalisusküsimustele soovib komisjon tagada kõigi jaoks teabele juurdepääsu. See ongi teadlikkust tõstva kampaania „E-kaasatus: võta osa!” English teema.

Turvalisema Interneti päeval teatab Viviane Reding konkursi DeutschEnglishfrançais võitjad, kes aitasid töötada välja Euroopa noorte Interneti-teadlikkust suurendavaid vahendeid. Ka liikmesriikides DeutschEnglishfrançais toimuvad mitmed üritused.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad