Navigācijas ceļš

Pircējs ar svītru kodu nolasītāju lielveikalā

Ieviesta jauna sistēma cenu salīdzināšanai un patērētāju gandarījuma noskaidrošanai.

Kāpēc viena un tā paša digitālā fotoaparāta cena divās kaimiņvalstīs var atšķirties pat par 30 %? Kāpēc dažās ES valstīs bankas konta uzturēšana ir bezmaksas, bet citās par to prasa krietnu summu? Protams, cenu var ietekmēt dzīves līmeņa atšķirības dažādos reģionos vai klientu dienesta pakalpojumu klāsts, taču lielās atšķirības reizēm rada aizdomas par monopola pastāvēšanu un brīvas konkurences ierobežojumiem. Arī mistiskas cenu veidošanas sistēmas patērētājiem liedz iespēju izdarīt informētu izvēli.

Eiropas iedzīvotājiem ir tiesības gaidīt konkrētus rezultātus no vienotā tirgus. Tāpēc Komisija ir ieviesusi jaunu patēriņa tirgus uzraudzības instrumentu „Consumer MarketWatch”, kas aplūkos ne tikai izstrādājumu cenu un drošumu, bet pētīs arī pircēju gandarījumu.

Jaunais instruments pieņemts saistībā ar iekšējā tirgus modernizāciju, kura sākās pagājušā gada novembrī un kuras gaitā jau ir gūti panākumi telekomunikāciju un enerģētikas nozarēs.

Komisija ceturtdien, 31. janvārī publicē pirmo rezultātu apkopojumu par plaša patēriņa preču tirgu Eiropā. Lai gan pagaidām trūkst salīdzināmu datu, 2008. gadā analīžu prioritātes būs finanšu pakalpojumu mazumtirdzniecība DeutschEnglishfrançais, tādu plaša patēriņa preču pārrobežu tirdzniecību English kā fotoaparāti, kompaktdiski un grāmatas, kā arī patērētāju pretenzijas English.

Uzziniet vairāk par savām tiesībām!

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites