Naršymo kelias

Vartojimo prekės bus atidžiai stebimos - 31/01/2008

Pirkėjas prekybos centre naudojasi brūkšninių kodų skaitytuvu

Siekdama dar labiau ginti vartotojų teises Komisija pradeda diegti naują vidaus rinkos priežiūros sistemą.

Kodėl skaitmeninių fotoaparatų kainos kaimyninėse šalyse kartais skiriasi net 30 %? Kodėl bankų sąskaitų tvarkymas vienose ES valstybėse narėse yra nemokamas, o kitose – mokamas? Žinoma, kainų skirtumus iš dalies gali lemti nevienodas gyvenimo lygis regionuose arba nevienodos klientams teikiamos paslaugos, bet kartais tokie kainų skirtumai verčia manyti, kad sudaromi karteliniai susitarimai, ribojama laisva konkurencija arba kainos nustatomos neskaidriai, taip iškraipant vartotojų pasirinkimą.

Europos piliečiai turi teisę tikėtis konkrečių rezultatų iš bendrosios rinkos. Štai kodėl Europos Komisija įsipareigojo įdiegti naują vartojimo prekių rinkos priežiūros sistemą (Consumer MarketWatch), kuria siekiama ne tik kontroliuoti prekių kainas ir saugą, bet ir rūpintis, kad vartotojai būtų patenkinti.

Šia nauja sistema tęsiama praėjusių metų lapkričio mėnesį pradėta vidaus rinkos modernizavimo iniciatyva, dėl kurios jau pasiekta teigiamų rezultatų telekomunikacijų ir energetikos sektoriuose.

Šiandien, sausio 31 d., Komisija paskelbs pirmąją Europos vartojimo prekių rinkos vertinimo rezultatų suvestinę. Ji kol kas yra neišsami, nes trūksta lyginamųjų duomenų. 2008 m. pirmiausia bus analizuojamos šios trys sritys: mažmeninės finansinės paslaugos DeutschEnglishfrançais, tarptautinė prekyba vartojimo prekėmis English (pvz.: fotoaparatais, kompaktiniais diskais, knygomis) ir vartotojų gynimo priemonės English.

Plačiau apie jūsų teises

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos