Naršymo kelias

ES veiksmų planas naudotis atsinaujinančiąja Europos jūrų energija - 22/01/2014

Žalia jūros pakrantė

ES steigia vandenynų energetikos forumą, siekdama sukurti patikimą ir saugų atsinaujinančiosios energijos šaltinį.

Europos Komisija pranešė apie veiksmų planą, kaip panaudoti daugiau atsinaujinančiosios Europos jūrų ir vandenynų energijos.

Planu siekiama, sutelkus žinias ir patirtį naujame vandenynų energijos forume, plėtoti šį naują „mėlynosios“ energijos sektorių, kurio dalis yra ir technologijos, kuriomis galima gaminti elektrą iš bangų, potvynių ir temperatūros svyravimų vandenyje energijos.

Didžiulis potencialas

Užsibrėžta mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir regione sukūrus stabilų atsinaujinančios energijos šaltinį užtikrinti, kad Europos energijos tiekimas būtų patikimesnis. Jis galėtų būti naudojamas kartu su kitais atsinaujinančiosios energijos šaltiniais, pavyzdžiui, vėjo ir saulės energijos.

Europos Komisijos teigimu, pasaulio vandenynai ir jūros turi pakankamą energijos potencialą, kad patenkintų mūsų dabartinius ir prognozuojamus energijos poreikius.

Tačiau norint pasinaudoti šiuo potencialu kyla nemažai sunkumų, pavyzdžiui, didelės technologijų sąnaudos, sudėtingos licencijavimo taisyklės.

Daug naudos

Kai kurias iš šių problemų bus siekiama spręsti vandenynų energijos forume. Tikimasi, kad remiant „mėlynosios“ energijos sektorių būtų galima ne tik įgyti patikimą elektros tiekimo šaltinį, – jį remti būtų naudinga ir aplinkai, dėl to būtų kuriamos darbo vietos, visų pirma pakrantės rajonuose, ir skatinamas ekonomikos augimas.

Pranešimas spaudai apie „mėlynosios“ energetikos plėtros skatinimo planą 

Klausimai ir atsakymai „mėlynosios“ energijos veiksmų plano tema English 

Vandenyno energija. Kas tai?

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos