Navigācijas ceļš

Uzmanības centrā ilgtspējīga enerģija - 24/06/2013

Saules paneļi uz jumta © iStock

Vietējās apvienības, uzņēmumi, pētniecības centri, nevalstiskās organizācijas un vietējās varasiestādes ES ilgtspējīgas enerģijas nedēļā no 24. līdz 28. jūnijam rāda, ko tās dara, lai veicinātu ilgtspējīgu enerģijas izmantošanu.

Latvijā Ilgtspējīgas enerģijas nedēļā English notiks trīs pasākumi. 26. jūnijā būs apbalvošanas ceremonija, noslēdzoties Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un žurnāla “Būvinženieris” rīkotajam konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013 English ”.

Balvu novada pašvaldība 2013. gada 27. jūnijā rīko “Enerģijas dienu” Balvos English , kurā notiks dažādi semināri un Zaļais velosipēdu parādes brauciens pa pilsētas ielām. Savukārt 28. jūnijā Rīgā būs seminārs “Inovatīvi zaļo informācijas tehnoloģiju risinājumi”.

Briselē tiks pasniegtas balvas par inovatīvām ilgtspējīgām iniciatīvām enerģētikas jomā. Izraudzīto pretendentu vidū ir Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas projekts “Dzīvo siltāk! English ”. Tā ir informatīva kampaņa, kuras galvenais uzdevums ir nodrošināt informāciju par mājokļu renovācijas procesu. Balvai nominēts arī SIA “RENesco” projekts, kurā šis uzņēmums organizē un finansē daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksu renovāciju, panākot enerģijas ietaupījumu.

Briselē notiks arī vairākas konferences English , kurās aplūkos tādus tematus kā enerģijas uzglabāšana, ilgtspējīgas enerģijas finansēšana, viedo skaitītāju izmantošana un alternatīvi kurināmie.

ES ir sev izvirzījusi vērienīgus enerģētikas mērķus, kas jāsasniedz līdz 2020. gadam atbilstoši izaugsmes un nodarbinātības palielināšanas stratēģijai. Nākamo septiņu gadu laikā jāpanāk, lai siltumnīcefekta gāzu emisija samazinātos vismaz par 20 % salīdzinājumā ar 1990. gada līmeni, lai 20 % izmantotās enerģijas tiktu iegūti no atjaunojamiem energoresursiem un lai par 20 % palielinātos energoefektivitāte.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites