Naršymo kelias

Klimato kaitos ir energetikos tikslai po 2020 m. - 04/04/2013

Tausi elektros lemputė © ES

Viešos konsultacijos politikos rengėjams siekiant būti geriau informuotais rengiant būsimą ES energetikos ir klimato kaitos politiką (2020–2030 m.).

ES jau yra užsibrėžusi klimato ir energetikos sričių tikslus, kuriuos reikia pasiekti iki 2020 m. English : mažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, naudoti mažiau energijos ir išgauti daugiau atsinaujinančiųjų išteklių energijos.

Tačiau kaip neprarasti pagreičio po 2020 m., ES reikia pradėti svarstyti ir dėl to konsultuotis jau dabar. Planuojant iš anksto bus skatinamos ankstyvos investicijos į naują infrastruktūrą ir mažai anglies dioksido išmetančių technologijų srities inovacijos.

Komisija šį procesą pradeda internetinėmis konsultacijomis English , kurios vyks iki liepos 2 d. Kviečiame pareikšti nuomonę šiais klausimais:

  • kokios rūšies (ir lygmens) klimato ir energetikos sričių tikslus reikėtų nustatyti 2030 m.;
  • kaip parengti tinkamą planą, kuriuo būtų atsižvelgiama į kiekvienos ES šalies specialius energijos poreikius ir išteklius;
  • kaip ES energetikos strategija galima didinti jos ekonomikos konkurencingumą.

Jūsų nuomonės suteiks informacijos Komisijai vėliau šiais metais rengiant pasiūlymus dėl klimato srities ir energetikos strategijos iki 2030 m.

Pasiūlymais bus siekiama patobulinti dabartinę strategiją ir atsižvelgti į ES energijos rūšių derinio pokyčius, ekonominę padėtį bei naujas technologijas.

Tikslai išlieka tie patys – mažinti išmetamą šilnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, užtikrinti patikimą energijos tiekimą ES ir remti ekonomikos augimą, konkurencingumą bei darbo vietų kūrimą.

Be to, Komisija prašo pareiškti nuomonę DeutschEnglishfrançais dėl kitos išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo strategijos dalies – kaip skatinti CO2 surinkimo ir saugojimo technologijų plėtrą.

Siekiant privalomų atsinaujinančiųjų išteklių energijos tikslų skatinamas augimas

ES pažangos plėtojant atsinaujinančiųjų išteklių energiją English ataskaitos duomenimis, dabartinė politika, kurios tikslų siekti privaloma, lėmė tvirtą sektoriaus augimą.

Atsinaujinančiųjų išteklių energiją pasirinktų daugiau namų ūkių ir įmonių, jei būtų mažiau biurokratizmo, atsinaujinančiųjų išteklių energija būtų geriau integruota į energijos rinką ir jei subsidijų programos būtų aiškesnės bei stabilesnės.

Daugiau apie klimato kaitą ir efektyvų energijos vartojimą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos