Navigācijas ceļš

Patērētājiem izdevīgākas enerģijas cenas - 16/11/2012

Elektriskā spuldze, kas patērē maz enerģijas © ES

ES valstīm nāksies pilnībā ievērot ES enerģētikas noteikumus, lai patērētāji varētu baudīt visas šī tirgus priekšrocības.

ES valstis ir vienojušās par kopējiem noteikumiem English , kas enerģijas tirgu padarītu konkurētspējīgāku, tādu, kas iedzīvotājiem un uzņēmumiem piedāvātu drošu un ilgtspējīgu energoapgādi par viszemākajām iespējamajām cenām.

Šie noteikumi ir svarīgi, lai veiksmīgi atrisinātu tagadējos smagos jautājumus, kas, piemēram, saistīti ar klimata pārmaiņām, pārāk lielo atkarību no importa un energoapgādi visiem par pieņemamām cenām.

Daudz kas jau ir paveikts. Šodien patērētājiem ir lielāka izvēle, vairumtirdzniecības cenas tiek ierobežotas un tiek nodrošināta pietiekama apgāde, lai mēs spētu izpildīt savas vajadzības.

Tomēr citās jomās valstis atpaliek. Lai šo procesu paātrinātu, Komisija uzlabos tirgus konkurētspēju un palīdzēs lielākam skaitam patērētāju izmantot šī tirgus iespējas. Lai iekšējais enerģijas tirgus darbotos DeutschEnglishfrançais , vajadzīgi šādi pasākumi:

  • jāpanāk, lai visas valstis pareizi piemērotu visus noteikumus. Dažas vēl to nedara, it īpaši noteikumus par gāzes un elektroenerģijas tirgu DeutschEnglishfrançais savstarpēju savienošanu;
  • jāgādā, lai patērētāji pārzinātu visas savas tiesības, arī tiesības bez papildu maksas mainīt piegādātāju, pabrīdinot trīs nedēļas iepriekš, — patērētāji varētu ietaupīt 13 miljardus eiro gadā, ja ikviens maksātu atbilstīgi vislētākajiem tarifiem;
  • jāveicina viedo uzskaites sistēmu ieviešana, jo tas ļaus patērētājiem pārvaldīt savu patēriņu reāllaikā un labāk kontrolēt savus enerģijas rēķinus;
  • jāpanāk, lai būtu skaidrāks cenu, tarifu un piedāvājumu izklāsts, domājot par mazaizsargātajiem patērētājiem;
  • jāatceļ cenu regulēšana, jo citādi patērētājiem rodas maldīgs iespaids, ka cenas ir viszemākajā iespējamajā līmenī, un tas ir traucēklis lielākai konkurencei un ieguldījumiem (patlaban mazumtirdzniecības cenas NETIEK regulētas tikai deviņās ES valstīs).

Turpmākie pasākumi

Dažas valstis plāno paredzēt stimulus tradicionālajiem piegādātājiem, lai viņi uzturētu tādas elektrības ģenerēšanas jaudas, ka tiek ražota pietiekama jauda atbilstīgi pieprasījumam arī tajos brīžos, kad neražo nepastāvīgie elektroenerģijas avoti (piemēram, vēja un saules enerģija).

Pirms šādu stimulu ieviešanas nepieciešama dziļāka izpēte par to, kādu iemeslu dēļ valstis neiegulda ražošanas jaudas palielināšanā. Dalībvalstu valdībām arī jāapsver iespēja elektroenerģiju saņemt no piegādātājiem citās ES valstīs, jo tas varētu būt rentablāk.

Komisija arī izdos vadlīnijas par to, kā uzlabot atjaunojamo enerģijas avotu tirgu.

Vēl par ES enerģijas tirgu Deutsch (de) English (en) français (fr)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites