Navigācijas ceļš

Saprātīgai, ilgtspējīgai enerģijai - 11/04/2011

Ilgtspējīgas enerģijas nedēļā 2011 iedzīvotājus, uzņēmumus un valsts iestādes aicinās rast risinājumus, kas ļautu samazināt energopatēriņu Eiropā.

Pašreiz enerģija, ko iegūst no atjaunīgajiem energoresursiem, tādiem kā saule, vējš, ūdens vai biomasa, veido nedaudz vairāk par 10 % no kopējā energopatēriņa Eiropas Savienībā. Eiropas ilgtspējīgas enerģijas nedēļu rīko kopš 2005. gada, un mērķis ir veicināt šādas enerģijas attīstību un parādīt, ka ikviens var rīkoties, lai mazinātu energopatēriņu.

Ir plānots, ka 11.-15. aprīlī gandrīz 600 pasākumi varētu pulcināt aptuveni 30 000 dalībnieku 43 Eiropas valstīs. Šogad tiek uzsvērta energoefektivitāte un enerģija, ko iegūst no atjaunīgajiem energoresursiem.

Zviedrijas pilsētā Ērebrū, piemēram, notiks plaša viktorīna, kuras uzvarētāji balvā saņems energoefektīvus produktus.

Spānijas pilsētā Albasetē vietēja aģentūra iepazīstinās ar automašīnu vadīšanas paņēmieniem, kas ļauj līdz 15 % samazināt automašīnu degvielas patēriņu.

Parīzē norisināsies pasākums, kur būs iespēja apspriest uzņēmēju lomu kopējā virzībā uz ekoloģiskāku ekonomiku.

Briselē konferences un izstādes pulcinās politiķus, rūpniecības pārstāvjus un zinātniekus līdz šim nepieredzētā ilgtspējīgas enerģijas forumā. Lielāka ēku energoefektivitāte un ekoloģiskākas rūpniecības sekmēšana Eiropā ir divi no tematiem, kurus plānots aplūkot.

Eiropas galvaspilsētā godinās vērienīgākos un inovatīvākos projektus. Sešiem labākajiem projektiem Eiropas Komisija piešķirs ilgtspējīgas enerģijas balvas. Viens no 2010. gada laureātiem bija programma, kas ļāva par 40 % samazināt energopatēriņu Budapeštas skolās.

Visi šie pūliņi palīdzēs sasniegt Eiropas Savienības 2020. gadam izvirzītos mērķus: par 20 % samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju, par 20 % samazināt energopatēriņu un līdz 20 % palielināt no atjaunīgajiem energoresursiem iegūtās enerģijas īpatsvaru kopējā energopatēriņā.

Meklēt pasākumu savā valstī English

Ilgtspējīgas enerģijas nedēļa Briselē English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites