Naršymo kelias

Protingas energijos vartojimas tvariai ateičiai - 11/04/2011

2011 m. tvarios energetikos savaitę piliečiai, įmonės ir valdžios institucijos raginami ieškoti būdų, kaip Europoje vartoti mažiau energijos.

Europos Sąjungoje suvartojama saulės, vėjo, vandens ir biomasės energija sudaro kiek daugiau nei 10 % visos suvartojamos energijos. Europos tvarios energetikos savaitės, kuri pirmą kartą surengta 2005 m., tikslas - skatinti tvarios energetikos plėtojimą ir parodyti, kad kiekvienas savo ruožtu gali vartoti mažiau energijos.

Balandžio 11-15 d. 43 Europos šalyse vyks apie 600 renginių, kurie turėtų pritraukti apie 30 000 dalyvių. Šių metų temos yra efektyvus energijos vartojimas ir energija iš atsinaujinančių išteklių.

Pavyzdžiui, Švedijos mieste Erebru (šved. Örebro) didžiulės viktorinos laimėtojai bus apdovanoti energiją tausiai naudojančiais produktais.

Ispanijos mieste Albasetėje vietos agentūra mokys vairavimo technikos, kurią taikant galima suvartoti iki 15 % mažiau degalų.

Paryžiuje organizuojamo "žaliojo aperityvo" - neoficialios konferencijos po darbo - metu bus aptariama, kaip verslininkai gali prisidėti siekiant ekologiškesnės ekonomikos.

Briuselyje įvyks didžiausias tvarios energetikos forumas Europoje, susidėsiantis iš konferencijų ir parodų, kuriose dalyvaus šios srities politikai, pramonės atstovai ir mokslininkai. Be kita ko, bus aptariamas pastatų energetinio naudingumo didinimas ir ekologiškesnės Europos pramonės skatinimas.

Europos sostinėje bus pagerbiami didžiausių užmojų ir naujoviškiausi projektai. Iš jų šešiems atiteks Europos Komisijos skiriamas Europos tvarios energetikos apdovanojimas. Tarp 2010 m. laureatų buvo programa, pagal kurią Budapešto mokyklų pastatuose buvo galima suvartoti 40 % mažiau energijos.

Visos šios pastangos padės siekti 2020 m. Europos Sąjungos užsibrėžtų tikslų: 20 % sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, 20 % energijos išgauti iš atsinaujinančių šaltinių ir vartoti 20 % mažiau energijos.

Renginiai netoliese English

Tvarios energetikos savaitė Briuselyje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos