Ścieżka nawigacji

Zrównoważona energia dla Europy - 22/03/2010

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii nowy komisarz UE ds. energii przedstawia strategię mającą na celu większe uniezależnienie Europy od paliw kopalnych.

Efektywne wykorzystanie energii oraz źródła energii odnawialnej to priorytety Günthera Oettingera, nowego komisarza UE ds. energii. Przedstawi on swoją strategię w przemówieniu, które wygłosi podczas otwarcia Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Ta coroczna impreza tematyczna jest jednym z najważniejszych elementów kampanii „Zrównoważona Energia dla Europy”, która promuje produkcję energii odnawialnej oraz jej wykorzystanie.

Tydzień Zrównoważonej Energii jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości energii odnawialnej. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne.

Wnioski przedstawione przez Komisję będą tematem debat i konferencji, jakie odbywają się w Brukseli w dniach 22-26 marca. W całej Europie z okazji „Dni Energii” odbędzie się 267 różnych imprez. W Nikozji młodzież weźmie udział w konkursie na plakat na temat energii. W Barcelonie dzieci obejrzą przedstawienie o tym, dlaczego warto oszczędzać energię. Z kolei w Polsce − w Katowicach, Kielcach, Toruniu, Warszawie i Łodzi − odbędą się konferencje dotyczące energii.

W tym roku tematami przewodnimi imprezy są transport miejski oraz inteligentne sieci energetyczne wykorzystujące najnowsze technologie, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

W tym tygodniu nastąpi również wręczenie europejskich nagród w dziedzinie zrównoważonej energii English za najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty.

Zrównoważona energia jest podstawowym elementem długoterminowej strategii gospodarczej UE oraz jej działań w dziedzinie klimatu. Unijne cele, które należy osiągnąć do 2020 roku, to ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 20 proc., zwiększenie o 20 proc. efektywności energetycznej i zwiększenie do 20 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w naszym zużyciu energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii English

Kampania „Zrównoważona Energia dla Europy”

Działania UE w dziedzinie zmian klimatu

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki