Navigācijas ceļš

ES vērienīgākā palīdzības programma enerģētikas jomā - 04/03/2010

Kontaktligzda un kontaktdakša tuvplānā © EC

43 projekti gāzes un elektroenerģijas jomā savā starpā sadalīs ES piešķirtos 2,3 miljardus eiro, kas ir lielākā summa, kādu ES jebkad atvēlējusi enerģētikas infrastruktūrai.

Apstiprināts 31 gāzesvadu projekts, tostarp projekts “Nabucco”, kas ļaus savienot Kaspijas jūras reģionu ar Austriju, šķērsojot Turciju, un projekts “Galsi”, kas ļaus savienot Ažīru un Itāliju, šķērsojot Sardīniju. Pārējo divpadsmit projektu mērķis ir uzlabot energotīklu savienojumus, tostarp nodrošināt šo tīklu pieejamību tādām izolētām valstīm kā Īrija, Malta, Lietuva, Latvija un Igaunija.

Šiem pasākumiem atvēlēta atlikusī daļa no gandrīz 4 miljardiem eiro, kurus ekonomiskās lejupslīdes laikā ES bija atlikusi ekonomikas stimulēšanai. Tiek plānots, ka, pateicoties šiem projektiem, tiks izveidotas darbavietas un daudzi mazie būvniecības un pakalpojumu nozares uzņēmumi varēs izdzīvot. Tiek lēsts, ka ES ieguldījums varētu rosināt privātos ieguldījumus 22 miljardu eiro apmērā.

Turklāt tas ļaus dažādot gāzes importu un uzlabot energoplūsmas starp dalībvalstīm, norādīja jaunais enerģētikas komisārs Ginters Etingers.

“Līdz šim vēl nekad Komisija nav atvēlējusi tāda apmēra summu projektiem enerģētikas jomā”, viņš paziņoja, piebilstot, ka šie līdzekļi palīdzēs saglabāt ieguldījumus enerģētikas infrastruktūrā ekonomikas krīzes laikā.

“Lai sasniegtu ES mērķus enerģētikas un klimata jomā, ir vajadzīgas lielas un riskantas investīcijas infrastruktūrā, kas tik drīz neatmaksāsies. Šābrīža ekonomiskajā situācijā šādi projekti var aizkavēties.”

Sākotnējos piešķīrumus izziņoja decembrī. No to budžeta, kas sasniedza 1,5 miljonu eiro, finansēja deviņas vēja elektrostacijas jūru piekrastē un sešus klimata pārmaiņas izraisošā oglekļa dioksīda apglabāšanas projektus.

Vairāk nekā 50 % no Eiropas Savienībā patērētajiem energoresursiem importē no ārpussavienības valstīm — galvenokārt no Krievijas, kuras konflikti Ukrainu un citām tranzītvalstīm šajos pēdējos gados vairākkārt apturējuši dabasgāzes piegādes.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites