Navigācijas ceļš

Enerģija nākotnei - 04/02/2009

Saules enerģijas paneļi ceļmalā ©Reporters

Sākot jaunu ofensīvu cīņā pret klimata pārmaiņām, Eiropas pilsētas apņemas straujāk samazināt oglekļa dioksīda emisiju.

Briselē 10. februārī notiek ceremonija, kur gandrīz 300 pilsētu galvas apņemsies pārsniegt ES mērķi — līdz 2020. gadam par 20 % samazināt CO2 emisijas apjomu. To vidū ir tādas lielpilsētas kā Belsko-Bjala, Budapešta, Hamburga, Lisabona, Madride, Rīga un Zagreba.

Šī mēru sanāksme English būs viens no pasākumiem Eiropas ikgadējā konferencē par ilgtspējīgiem risinājumiem enerģētikā, kur iepazīstina ar jaunākajām tendencēm zemākas oglekļa emisijas tehnoloģiju izstrādē un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanā. Konference ir vērienīgākais notikums ilgtspējīgiem enerģētikas risinājumiem veltītās nedēļas English (9.-13. februāris) laikā, kuru atzīmē 52 Eiropas pilsētās, un tajā pasniegs balvas labākajiem inovatīvajiem projektiem.

Dažas pilsētas jau paveikušas savu mājasdarbu, lai sasniegtu 20 % mērķi. Viena no visaktīvākajām ir Heidelberga Vācijā, kas izveidojusi īpašu aģentūru, kura sniedz padomus, kā taupīt enerģiju. “Pēdējos desmit gados mums izdevies pilsētas infrastruktūrā gandrīz par 40 % samazināt CO2 izmešus,” saka Heidelbergas mērs Ekarts Vircners.

Konference Briselē notiek tikai divus mēnešus pēc tam, kad ES vadītāji parakstīja visaptverošu apņemšanos samazināt Eiropas devumu klimata pārmaiņās. Pateicoties šim plānam, ko var uzskatīt par viskardinālāko reformu Eiropas enerģētikas politikā, Eiropa kļūs par pasaules līderi atjaunojamo enerģijas avotu un zemas oglekļa emisijas tehnoloģiju jomā. Tādējādi tās ekonomika tiks pasargāta no problēmām, kas saistītas ar enerģijas cenu celšanos un piegādes nestabilitāti.

Enerģijas cenas ES 2008. gadā palielinājās vidēji par 15 %. Viens no iemesliem bija lielāks pieprasījums no jaunattīstības valstīm, kā Ķīnas un Indijas. Vairāk nekā puse ES enerģijas tiek importēta no citām pasaules valstīm, un šīs atkarības īpatsvars aug augumā. Lielākā daļa enerģijas ir no Krievijas, kuras domstarpības ar tranzīta valstīm pēdējos gados ne reizi vien ir izraisījušas piegādes pārtraukumus. Pēdējais no tiem bija janvārī un turpinājās gandrīz divas nedēļas.

Ilgtspējīga enerģētika Eiropai

Rīcība klimata jomā — enerģija mainīgai pasaulei DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski.

Pārvaldīt enerģiju English.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites