Naršymo kelias

Energija ateičiai - 04/02/2009

Saulės baterijos prie kelio ©Reporters

Nauja kovos su klimato kaita iniciatyva: Europos miestai įsipareigoja dar labiau sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas.

Vasario 10 d. Briuselyje vyksiančiame iškilmingame renginyje beveik 300 Europos miestų – tarp jų didmiesčiai Budapeštas, Hamburgas, Lisabona, Madridas, Ryga, Zagrebas – įsipareigos iki 2020 m. anglies dioksido išlakas sumažinti daugiau kaip 20 % (ES tikslas – šių dujų kiekį sumažinti 20 %).

Merų paktas English bus pasirašytas per tvariosios energetikos klausimams skirtą metinę Europos konferenciją. Joje diskutuojama apie naujausias anglies dioksido kiekį mažinančių technologijų diegimo ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo tendencijas. Šiame didžiausiame 52 Europos miestuose organizuojamos Tvariosios energetikos savaitės English (vasario 9–13 d.) renginyje taip pat bus įteikti apdovanojimai už naujoviškiausius projektus.

Kai kurie miestai jau padarė nemažą pažangą siekdami ES tikslo 20 % sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas. Vienas iš aktyviausių yra Vokietijos miestas Heidelbergas, įsteigęs agentūrą, patariančią gyventojams, kaip taupyti energiją. „Per pastaruosius 10 metų mūsų miestas CO2 išlakų kiekį sumažino beveik 40 %“, – sakė Heidelbergo meras Eckartas Würzneris.

Briuselio konferencija rengiama praėjus vos dviem mėnesiams po to, kai ES vadovai susitarė dėl išsamaus Europos kovos su klimato kaita priemonių paketo. Įgyvendinusi šią Europos energetikos politikos istorijoje plačiausių užmojų reformą Europa siekia tapti pasaulio lydere atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo ir mažai anglies dioksido išmetančių technologijų diegimo srityje. Taip Europos ekonomika galėtų būti apsaugota nuo kylančių energijos kainų ir jos tiekimo nesaugumo poveikio.

2008 m. energijos kainos Europoje vidutiniškai išaugo 15%. Taip iš dalies atsitiko dėl didėjančios energijos paklausos besivystančiose šalyse, kaip antai Kinijoje ir Indijoje. Daugiau kaip 50 % ES energijos importuojama iš ES nepriklausančių šalių, ir ši energetinė priklausomybė tebedidėja. Didelė dalis energijos gaunama iš Rusijos. Dėl jos ginčų su tranzito šalimis pastaraisiais metais pasitaikė energijos tiekimo nutraukimo atvejų. Paskutinį kartą energijos tiekimas buvo nutrauktas sausio mėnesį beveik dviem savaitėms.

Tvarioji energetika Europai

Kova su klimato kaita: energija kintančiam pasauliui DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski.

ManagEnergy English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos