Naršymo kelias

Energetika krizės atveju - 13/11/2008

Naujuoju energetikos planu siekiama sumažinti ES priklausomybę nuo kitų šalių dujų ir naftos.

Pastaraisiais metais ES energijos kainos padidėjo vidutiniškai 15 %. Daugiau kaip 50 % energijos importuojama iš ES nepriklausančių šalių, ir ši dalis didėja.

Visa tai aiškiai rodo, kad savo naftos ir dujų atsargas ES reikia atidžiau stebėti ir geriau pasirengti kritinei padėčiai energetikos srityje. Naujasis energetikos srities dokumentų paketas ES padės pasiekti klimato kaitos English tikslus ir sumažinti naftos bei dujų importą.

Dešimtis metų ES šalys laikė naftos atsargas nenumatytiems atvejams. Dabar Komisija nori pasiekti, kad šios atsargos būtų lengviau prieinamos ir išsiaiškinti, kada ir kaip jomis galima naudotis. Komisija taip pat pageidauja, kad visuomenė būtų geriau informuojama apie komercines naftos atsargas.

Po naftos antra pagal svarbą Europos energijos rūšis yra dujos. Nors 60 % jų į ES importuojama, ši vis dar nėra parengusi plano, ką daryti, jeigu tiekimas sutriktų. Remdamasi energetikos strategija Komisija pradeda konsultacijas su ES šalimis dėl tokio plano rengimo.

Kitas prioritetas – nutiesti iš dujotiekių tinklų sudarytą pietinį dujų koridorių English , kuriuo dujos būtų tiekiamos per Turkiją iš Kaspijos jūros regiono. Statybas rengiamasi pradėti 2010 m.

ES taip pat siekia stiprinti savo energetikos tinklus – elektros tiekimo linijas, dujotiekius ir naftotiekius – kuriais elektra, dujos ir nafta pasiekia namus ir įmones. Tinklai visų pirma turėtų būti pritaikyti, kad jais būtų galima tiekti iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamą energiją, pvz., vėjo energiją. Tiriama galimybė įkurti vėjo jėgainių parką Šiaurės jūroje.

Strategijoje raginama nuolat dėti pastangas didinti energijos vartojimo efektyvumą, pavyzdžiui, atnaujinti gyvenamuosius ir komercinės paskirties pastatus. Kitame pasiūlyme raginama nuo 2012 m. padangas ženklinti energijos duomenų etiketėmis.

Nagrinėjami ir branduolinės energijos klausimai, įskaitant saugą ir atliekų tvarkymą. Šiuo metu atominėse elektrinėse pagaminama apie trečdalis Europos elektros energijos, o daugiau kaip dvylika ES šalių nori statyti naujas atomines elektrines.

Energetikos politika Europai English (en) .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos