Navigācijas ceļš

Augsts novērtējums ES enerģētikas politikai - 04/09/2008

Pilsēta naktī

Starptautiskā Enerģētikas aģentūra nāk klajā ar pirmo ziņojumu par ES enerģētikas politiku, atzinīgi vērtējot ES darbības klimata pārmaiņu jomā un enerģijas tirgus liberalizāciju.

Starptautiskā Enerģētikas aģentūra English (IEA) kopumā apstiprinājusi vispārējo enerģētikas pasākumu kopumu, kuru izstrādāja, lai īstenotu ES vērienīgos mērķus klimata pārmaiņu jomā. Aģentūra savā pirmajā ES enerģētikas politikas pārskatā atzinīgi vērtē šos pasākumus kā saskaņotu pieeju enerģijai un globālās sasilšanas procesam DeutschEnglishfrançaisportuguês .

Šie pasākumi arī mazinās atkarību no gāzes un naftas importa un palīdzēs pasargāt ekonomiku no sekām, ko izraisa enerģijas cenu kāpums un nedrošas piegādes.

Turklāt aģentūras pārskats aicina ES īstenot priekšlikumus nošķirt elektroapgādi un gāzes apgādi no ražošanas. Kad apgādi un ražošanu kontrolē vienas un tās pašas uzņēmējsabiedrības, konkurences iespējas tirgos ir niecīgas. Nošķiršana:

  • palīdzētu mazākiem uzņēmumiem nostiprināt savas pozīcijas tirgū;
  • sniegtu patērētājiem lielākas izvēles iespējas un
  • strauji kāpinātu atjaunīgo enerģiju izmantojumu, piemēram vēja un saules enerģijas izmantojumu.

 

IEA uzskata, ka būtu jāatvēl lielāks finansējums pētījumiem enerģijas jomā, un ES institūcijām jāuzņemas lielāka atbildība attiecībās, kas tiek uzturētas ar citām valstīm enerģētikas nozarē. 27 valstu ES pastāvīgi nav bijis vienotas pieejas, kas enerģētikas nozarē virzītu tās attiecības ar Krieviju – tās galveno gāzes un naftas piegādātāju.

Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs izteica gandarījumu par „pozitīvo vērtējumu”, ko sniedza neatkarīgā aģentūra Parīzē un kurā ir ieteikumi valdībām attiecībā uz enerģētikas politiku. IEA pārskats pirmo reizi sniedz skatījumu uz ES kā vienotu veselumu. Tas parāda, ka Kopiena tagad ir „viens vesels enerģētikas jautājumos”, preses konferencē ar IEA izpilddirektoru Nobuo Tanaka paziņoja A. Piebalgs.

Kāds ir jūsu viedoklis?

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites