Naršymo kelias

Puikiai įvertinta ES energetikos politika - 04/09/2008

Miestas naktį

Tarptautinė energetikos agentūra paskelbė pirmą ES energetikos politikos ataskaitą, kurioje puikiai įvertino su klimato kaita ir energijos rinkos liberalizavimu susijusius ES veiksmus.

Tarptautinė energetikos agentūra English (TEA) iš esmės pritarė išsamiam ES energetikos priemonių paketui, kuriuo siekiama plataus užmojo tikslų klimato kaitos srityje. Pirmoje ES energetikos politikos apžvalgoje agentūra teigiamai įvertino šias priemones, rodančias darnią poziciją energetikos ir visuotinio atšilimo DeutschEnglishfrançaisportuguês klausimais.

Šiomis priemonėmis taip pat bus sumažinta priklausomybė nuo dujų ir naftos importo. Jos padės apsaugoti ekonomiką nuo augančių energijos kainų ir neužtikrinto tiekimo poveikio.

Be to, agentūros apžvalgoje ES raginama įgyvendinti pasiūlymus atskirti – arba atsieti – elektros ir dujų tiekimą nuo jų gamybos. Kai tiekimą ir gamybą kontroliuoja tos pačios bendrovės, į rinką sunkiau patekti konkurentams. Atsiejus

  • mažesnėms bendrovėms būtų lengviau įsitvirtinti rinkoje;
  • vartotojai turėtų daugiau galimybių rinktis;
  • būtų daugiau naudojama energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, pavyzdžiui, vėjo, saulės ir kt.

 

TEA taip pat rekomenduoja daugiau finansuoti energetikos srities mokslinius tyrimus, o ES institucijoms imtis svarbesnio vaidmens koordinuojant santykius su kitomis šalimis energetikos srityje. 27 valstybių narių Europos Sąjungos santykiuose energetikos srityje su Rusija – svarbiausia jos dujų ir naftos tiekėja – anksčiau trūko darnios pozicijos.

Už energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas palankiai įvertino Paryžiuje įsikūrusios nepriklausomos agentūros, kuri pataria vyriausybėms energetikos politikos klausimais, „teigiamą nuomonę“. TEA apžvalgoje pirmą kartą įvertinta padėtis visoje ES. Su TEA vykdomuoju direktoriumi Nobuo Tanaka surengtoje spaudos konferencijoje A. Piebalgas teigė, jog tai rodo, kad dabar blokas yra „vieningas energetikos klausimais“.

Ką manote jūs?

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos