Navigačný riadok

Európsky týždeň trvalo udržateľnej energie 2008 - 28/01/2008

Rady solárnych panelov

Hlavným záberom druhého ročníka európskeho týždňa trvalo udržateľnej energie je budúcnosť energetických zásob Únie.

Otázky budúceho vývoja v oblasti energie a klimatických zmien sa stali natoľko pálčivými, že sa EÚ rozhodla venovať každý rok jeden týždeň téme trvalo udržateľnej energie.

Nadväzujúc na úspechy prvého ročníka sa počas týždňa trvalo udržateľnej energie (28.1. – 1.2.) stretnú zástupcovia európskych inštitúcií, občianskej spoločnosti a podnikateľského sektora. Po konferencii na Bali budú mať opäť možnosť bilancovať predchádzajúcich 12 mesiacov a zamerať sa na najnovší politický vývoj, najmä v kontexte prijatia nového balíka návrhov opatrení DeutschEnglishfrançaisportuguês v oblasti energetiky a klimatických zmien.

V rámci programu týždňa trvalo udržateľnej energie si našlo miesto takmer 80 podujatí, ktoré sa budú konať v ôsmich rôznych krajinách a poskytnú tak zainteresovaným stranám jedinečný priestor na výmenu skúseností a osvedčených postupov.

Hlavnými udalosťami týždňa bude oficiálne uvedenie tzv. dohovoru starostov, na základe ktorého sa sto európskych miest (medzi nimi aj 15 hlavných miest) zaviazalo prekonať európsky cieľ 20 %-ného zníženia emisií skleníkových plynov a odovzdávanie cien za trvalo udržateľnú energiu English. Tieto ceny majú zvýšiť povedomie verejnosti o programoch, činnostiach a projektoch v oblasti trvalo udržateľnej energie.

Európsky týždeň trvalo udržateľnej energie je súčasťou európskej kampane za trvalo udržateľnú energiu.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy