Ścieżka nawigacji

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii 2008 - 28/01/2008

Rząd paneli słonecznych

Przyszłość energetyczna Unii Europejskiej tematem drugiej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii

Przyszłość energetyczna Europy i zmiany klimatu – to tematy wzbudzające tak duże obawy, że UE postanowiła co roku poświęcać jeden tydzień kwestiom zrównoważonej energii.

Czerpiąc z udanych doświadczeń pierwszej edycji Tygodnia Zrównoważonej Energii, w dniach od 28 stycznia do  1 lutego po raz kolejny spotkają się przedstawiciele instytucji europejskich, społeczeństwa obywatelskiego i podmiotów gospodarczych. Będzie to okazja, kolejna po konferencji na Bali, do podsumowania minionych dwunastu miesięcy i odniesienia się do wydarzeń politycznych w ostatnim okresie, zwłaszcza w kontekście nowego pakietu legislacyjnego DeutschEnglishfrançaisportuguês przewidującego szereg działań w obszarze energii i zmian klimatu.

Tydzień Zrównoważonej Energii – to również blisko 80 wydarzeń organizowanych w ośmiu różnych państwach, wyjątkowe w skali świata miejsce wymiany poglądów i rozważań dla głównych podmiotów działających w tej dziedzinie.

Do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia będzie należeć inauguracja porozumienia między burmistrzami, w ramach którego około sto miast Europy, wśród nich 15 stolic, zobowiązało się przekroczyć cel ograniczenia o 20 % emisji gazów cieplarnianych, oraz wręczenie wyróżnień „zrównoważona energia” English. Celem tych wyróżnień jest informowanie społeczeństwa o programach, działaniach i najlepszych projektach w dziedzinie zrównoważonej energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii stanowi część kampanii na rzecz zrównoważonej energii dla Europy 2005-2008.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki