Cesta

Evropský týden udržitelné energie 2008 - 28/01/2008

Sluneční farma

Tématem druhého ročníku Evropského týdne udržitelné energie je energetická budoucnost EU.

Vzhledem k závažnosti otázek energetické budoucnosti a změny klimatu se Evropská unie rozhodla věnovat každý rok jeden týden tématu udržitelné energie.

Tato iniciativa, jejíž první ročník se setkal s velkým úspěchem, se letos uskuteční od 28. ledna do 1. února za účasti evropských institucí, občanské společnosti a příslušných hospodářských subjektů. Účastníci tak budou mít příležitost v návaznosti na nedávnou konferenci na Bali zhodnotit uplynulých dvanáct měsíců a diskutovat o nejnovějším politickém vývoji, a to zejména v souvislosti s přijetím nového souboru právních předpisů DeutschEnglishfrançaisportuguês týkajících se energetiky a změny klimatu.

Týden udržitelné energie ovšem zahrnuje též okolo 80 akcí pořádaných v osmi různých zemích, díky čemuž představuje jedinečný prostor k reflexi a výměně názorů mezi nejdůležitějšími subjekty v oboru.

K nejvýznamnějším akcím jistě patří oficiální zahájení tzv. „paktu starostů“, v jehož rámci se okolo stovky evropských měst, včetně 15 hlavních měst, zavázalo překročit evropský cíl 20% snížení emisí skleníkových plynů, a udělování cen za podporu udržitelné energie English. Cílem těchto cen je seznámit veřejnost se špičkovými programy, akcemi a projekty v oblasti udržitelné energie.

Evropský týden udržitelné energie je součástí kampaně „Udržitelná energie v Evropě 2005–2008“.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy