Naršymo kelias

ES siekia gerinti darbuotojų sveikatą ir saugą - 11/06/2014

Ryškiaspalvę darbinę aprangą ir šalmą dėvintis statybininkas metro tunelyje

ES paskelbė planus Europoje užtikrinti geresnes darbo sąlygas ir sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe skaičių.

Kasmet Europos Sąjungoje per rimtus nelaimingus atsitikimus darbe (kai nedarbingumas dėl jų trunka ilgiau nei 3 dienas) nukenčia per 3 mln. žmonių, o 4000 – žūsta. Beveik ketvirtadalis ES darbuotojų teigia, kad, jų nuomone, jų darbo sąlygos yra pavojingos.

Be žalos žmonių sveikatai, patiriama ir didelių ekonominių nuostolių: vien Vokietijoje gamybos nuostoliai dėl laikino nedarbingumo kasmet sudaro apie 3,1 % BVP. Dėl nelaimingų atsitikimų ir ligų taip pat didėja socialinės apsaugos išlaidos.

2010 m. atliktas tyrimas rodo, kad kiekvienas į nelaimingų atsitikimų darbe prevenciją investuotas euras atsiperka ir duoda 1,29–2,89 EUR pelno.

Darbo sąlygų gerinimas

ES siūlo darbuotojų saugą gerinti tokiais būdais:

  • padedant mažosioms įmonėms laikytis saugos taisyklių;
  • užtikrinant, kad sveikatos priežiūros ir darbo saugos inspektoriai laikytųsi aukštų standartų;
  • užbėgant už akių naujų technologijų ir naujovių (pvz., nanomedžiagų) keliamai rizikai;
  • atsižvelgiant į Europos darbo jėgos senėjimą;
  • gerinant sveikatos ir saugos klausimų koordinavimą su Pasaulio sveikatos organizacija françaisEnglishespañol ir kitomis tarptautinėmis institucijomis.

Šiems veiksmams, kurie numatyti po konsultacijų su Europos darbdavių ir darbuotojų atstovais, įgyvendinti bus skirta ES lėšų.

Tačiau ES taip pat siūlo, kai tai nekelia grėsmės saugai, supaprastinti esamas taisykles, kad sumažėtų administracinė našta verslui.

Sėkmingos veiklos pavyzdžiai

Dėl 2007–2012 m. strategijos, kuri buvo grindžiama bendra visai Europai veiksmų sistema, pritaikyta atskirų šalių poreikiams, rimtų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo beveik 30 %.

Pastaraisiais metais naujos taisyklės padėjo apsaugoti Europos darbuotojus nuo cheminių medžiagų ir elektromagnetinių laukų poveikio.

Pranešimas spaudai. Darbuotojų sauga ir sveikata 2014–2020 m.

DUK. Darbuotojų sveikata ir sauga English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos