Naršymo kelias

Pagalba įmonėms sušvelninti restruktūrizavimo poveikį - 13/12/2013

Vyras ir moteris su aplankais rankose © ES

ES nurodo geriausius būdus sušvelninti restruktūrizavimo ir atleidimo iš darbo poveikį darbuotojams ir socialinėms sąlygoms.

Įmonės restruktūrizuojamos visose Europos šalyse. Vykstant ekonomikos nuosmukiui šis klausimas kelia didelį susirūpinimą. Nuo 2002 m. Europoje užregistruota daugiau kaip 16 000 restruktūrizavimo operacijų, per kurias darbo vietų sumažėjo daugiau kaip 2 milijonais.

ES siekia pakeisti šią tendenciją pateikdama įmonėms, darbuotojams, profesinėms sąjungoms, darbdavių organizacijoms ir viešojo administravimo institucijoms geriausios praktikos rinkinį.

Surengusi viešas konsultacijas ES parengė įmonių patirtimi grindžiamas gaires pdf - 164 KB [164 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr) . Gairėse atsižvelgiama į konkrečias visų grupių, kurioms daro įtaką restruktūrizavimas, problemas, ir patariama, kaip restruktūrizavimui pasirengti ir vykdyti konkrečius veiksmus.

Tikimasi, kad šis gerosios praktikos rinkinys įmonėms padės geriau numatyti būsimus darbo jėgos ir įgūdžių poreikius, o darbuotojams – rasti kitą darbą, jei būtų atleisti. Štai kelios iš konkrečių priemonių:

  • strateginis ilgalaikis rinkos pokyčių stebėjimas,
  • nuolatinis darbo vietų ir įgūdžių poreikių tyrimas,
  • pagalba darbuotojams – mokymas, konsultavimas profesinio orientavimo klausimais ir pagalba ieškant naujo darbo,
  • išorės įstaigų (valdžios institucijų, universitetų, mokymo centrų) pasitelkimas į pagalbą,
  • visapusiškas ES lėšų panaudojimas naujų darbo vietų kūrimui skatinti.

ES ne tik siūlo geriausią praktiką, bet ir siekia padėti įmonėms ilgai išlikti konkurencingoms. Atsižvelgiama į platesnį restruktūrizavimo poveikį miestų ir regionų, kuriuose jis vyksta, pramonei ir socialinei padėčiai.

ES ragina valstybių narių vyriausybes remti ir propaguoti šias gaires ir apsvarstyti galimybę taikyti jas viešojo sektoriaus darbuotojams. 2016 m. bus paskelbta ataskaita, iš kurios bus matyti, ar reikia imtis kitų veiksmų, pavyzdžiui, parengti naujas ES taisykles.

Komisija siūlo geriausius restruktūrizavimo poveikio švelninimo būdus DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos