Naršymo kelias

Darbo ir mokymosi galimybės jaunimui - 05/12/2012

Pagal siūlomas ES priemones jaunesniems kaip 25 metų bedarbiams būtų užtikrinta darbo pasiūlymų ir tolesnio mokymosi galimybių.

Apie 7,5 mln. 15–24 metų žmonių nedirba ir nesimoko. Darbą rasti gerokai sunkiau dėl ekonomikos krizės. Daugiau kaip penktadalis jaunuolių neturi darbo. Graikijoje ir Ispanijoje tokių jaunuolių daugiau kaip pusė.

Kad jiems padėtų, Komisija pasiūlė priemonių rinkinį DeutschEnglishfrançais, į kurį įtraukta ir rekomendacija ES šalims įgyvendinti jaunesniems kaip 25 metų žmonėms skirtą darbo ir mokymo garantijų programą.

Tokiomis programomis ES šalys užtikrintų, kad per 4 mėnesius nuo mokyklos baigimo ar darbo netekimo visi jaunuoliai gautų darbo pasiūlymų, galėtų toliau mokytis, atlikti gamybinę praktiką arba stažuotis.

Komisija remtų nacionalines programas teikdama ES lėšų ir kurdama tinklus, kuriuose būtų dalijamasi idėjomis, kaip geriausia padėti jaunuoliams rasti darbą, mokytis ar atlikti gamybinę praktiką.

Panašios garantijų programos jau vykdomos Suomijoje ir Austrijoje. Tokios programos mokesčių mokėtojams kainuotų apie 21 mlrd. eurų, bet tai gerokai pigiau nei finansuoti jaunų bedarbių pašalpas.

Sunkumų patiria ne tik jaunuoliai ir jų šeimos. Jaunimo nedarbas Europos ekonomikai kainuoja 150 mlrd. eurų per metus English (skaičiuojant išmokas ir negautas mokestines pajamas bei pelną). Tai lygu maždaug 1,2 % ES bendrojo vidaus produkto.

Pagalbos reikia dabar

Taip pat svarbu suteikti pagalbos dabar, nelaukiant, kol atsigaus ekonomika. Kuo ilgiau jaunuoliai būna be darbo ir neįgyja darbo patirties, tuo didesnis pavojus, kad jie liks darbo rinkos užribyje ekonomikai vėl pradėjus augti.

Visoje Europoje apie 30 % jaunų bedarbių darbo neturi ilgiau kaip 12 mėnesių. 2011 m. jų buvo 1,6 mln., palyginti su 900 000 2008 m.

Priemonių rinkinys pateiktas atsiliepiant į ES vadovų ir Europos Parlamento prašymą. Dar anksčiau buvo priimtos priemonės, kuriomis žmonėms padedama grįžti į mokyklą, įstoti į profesines mokyklas arba įgyti pirmosios darbo patirties.

Daugiau apie ES darbo programas jaunimui

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos