Naršymo kelias

Parinkti darbo vietas darbo ieškantiems žmonėms - 03/12/2012

ES logotipas su žvaigždučių apskritimu ir žodžiu „Eures“ @ ES

ES internetinė darbo paieškos svetainė bus išplėsta. Joje bus galima rasti informacijos apie dar daugiau laisvų darbo vietų, tinkamų dar daugiau darbo neturinčių žmonių.

Šiuo metu darbo neturi 25 mln. žmonių, todėl darbo vietų kūrimas yra ES prioritetas. Daugeliui vienas iš sprendimų būtų rasti darbą kitoje ES šalyje, kurioje trūksta atitinkamos kvalifikacijos darbuotojų.

Europoje darbo yra, laisvų darbo vietų nuo 2009 m. vidurio daugėja, ypač sparčiai besivystančiose srityse, pvz., IT, telekomunikacijų ir ekologiškos ekonomikos.

Atsižvelgdama į tai Europos Komisija atitinkamai keičia savo darbo paieškos svetainę EURES, kad būtų geriau tenkinami darbo ieškančių asmenų ir darbdavių poreikiai. Šiame viešųjų įdarbinimo tarnybų tinkle šiuo metu skelbiama apie beveik 40% laisvų darbo vietų 31 Europos šalyje. Jame taip pat yra 750 000 gyvenimo aprašymų internetinė duomenų bazė.

Vadovaujantis nauja strategija English EURES tinklas bus išplėstas, į jį bus įtrauktos ir privačios įdarbinimo agentūros. Jos bus akredituojamos ir prižiūrimos kiekvienoje dalyvaujančioje šalyje įsteigtų nacionalinių tarnybų.

Pagal šią strategiją EURES daugiau dėmesio skirs ir pagalbai darbo neturinčiam jaunimui – jiems bus padedama rasti darbą arba užsirašyti į praktiką ar mokymus.

Darbo paieškos svetaine galima naudotis nemokamai, be to, joje 25 kalbomis pateikiama informacijos apie gyvenimo ir darbo sąlygas visose dalyvaujančiose šalyse.

EURES dalyvauja visos 27 ES valstybės narės ir Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Šveicarija.

Per mėnesį svetainė aplankoma 4 mln. kartų, pasinaudoję joje rasta informacija kasmet įsidarbina apie 50 000 žmonių.

Daugiau informacijos galite gauti asmeniškai atėję į informacinę paskaitą apie EURES.

Įdarbinimo planai

EURES reforma atitinka ES naujų įgūdžių ir darbo vietų kūrimo darbotvarkę, kuria siekiama, kad darbo rinkos taptų lankstesnės, darbuotojai įgytų reikalingų įgūdžių, būtų pagerintos darbo sąlygos ir sukurta darbo vietų.

Pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad iki 2020 m. 75 procentai 20–64 metų žmonių turėtų darbą. Tai vienas iš 5 svarbiausių ES ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo strategijos „Europa 2020“ elementų.

EURES reformos turi būti įvykdytos iki 2013 m. pabaigos.

Daugiau apie Europos užimtumo politiką

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos