Cesta

Najít vhodnou práci pro každého uchazeče - 03/12/2012

Logo s hvězdami EU uspořádanými do kruhu a nápisem „Eures“ @ EU

Rozšířením evropského portálu pracovních příležitostí se zvýší počet nabídek volných míst a pomoc se dostane k většímu počtu nezaměstnaných.

V EU je 25 milionů lidí bez práce. Vzhledem k tomu je vytváření nových pracovních míst pro EU jasnou prioritou. Řešením této situace může být práce v jiném státě Unie, kde jsou v určitých oborech volná pracovní místa.

V Evropské unii pracovní příležitosti existují – počet neobsazených míst od poloviny roku 2009 neustále narůstá. Nejvíce možností nabízí odvětví informačních technologií, telekomunikace a ekologicky zaměřené obory.

Komise proto chce přizpůsobit svůj celoevropský portál pracovních příležitostí – EURES – aby lépe vyhovoval potřebám uchazečů o zaměstnání i potřebám zaměstnavatelů. Tato síť veřejných služeb zaměstnanosti nyní obsahuje až 40 % pracovních míst, které jsou ve 31 evropských zemích nabízeny, a poskytuje zázemí pro online databázi 750 000 životopisů.

Podle nové strategie English bude nabídka pracovních příležitostí na portálu EURES rozšířena tím, že budou do sítě zahrnuty i soukromé pracovní agentury. O jejich akreditaci a dohled nad nimi se budou starat kanceláře, jež budou fungovat v každé ze zúčastněných zemí.

Nová strategie také chce, aby se EURES více zaměřil na nezaměstnané mezi mladými lidmi a pomohl jim najít pracovní uplatnění nebo vhodný učební obor či odborný kurs.

Na portálu pracovních příležitostí, který je přístupný zdarma, také najdete informace v 25 jazycích, které se týkají životních a pracovních podmínek ve všech zúčastněných zemích.

Sítě EURES se účastní všech 27 států Unie společně s Norskem, Islandem, Lichtenštejnskem a Švýcarskem.

Portál měsíčně zaznamená 4 milionů návštěv a pomůže najít práci zhruba 50 000 osob ročně.

Pokud se o síti EURES chcete dozvědět více, zúčastněte se informační schůzky pořádané ve vašem regionu.

Plán zaměstnanosti

Reforma sítě EURES doplňuje agendu EU pro nové dovednosti a pracovní místa, jejímž cílem je zvýšit flexibilitu pracovního trhu, nabídnout lidem vzdělání v oborech, kde mohou najít uplatnění, zlepšit pracovní podmínky a vytvářet nová pracovní místa.

Hlavním cílem je do roku 2020 dosáhnout ve skupině obyvatelstva mezi 20 a 64 roky 75% zaměstnanosti. Agenda tvoří klíčovou součást strategie pro růst a zaměstnanost Evropa 2020.

Reformy sítě EURES by měly být zavedeny do konce roku 2013.

Další informace o evropské politice zaměstnanosti

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy