Navigačný riadok

Voľné pracovné miesta z celej Európy - 05/10/2012

Žena s perom si prezerá pracovné ponuky v novinách © EU

Na seminároch a dielňach, ktoré sa 6. októbra 2012 organizujú v Bruseli, môžete kontaktovať zamestnávateľov a získať viac informácii o možnostiach pracovať v iných členských štátoch EÚ. Registruje sa a zúčastnite sa tohto podujatia osobne alebo prostredníctvom internetu.

Počas celého roka sa v EÚ uskutočňujú stovky Dní pracovných príležitostí. Pre absolventov alebo ľudí s praxou predstavujú ideálny zdroj informácii o dostupných pracovných príležitostiach v iných krajinách EÚ.

Hlavnou udalosťou je Európsky deň pracovných príležitostí, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. októbra v Bruseli a bude prebiehať od 10.00 do 17.00 hod. v sídle Európskej komisie, budove Berlaymont.

Uchádzači o zamestnanie môžu priamo na mieste absolvovať pracovný pohovor s potenciálnym zamestnávateľom, poprípade získať nové informácie a tipy, ako sa uchádzať o pracovné miesta v iných krajinách EÚ. Počas tohto podujatia budú môcť využiť pomoc poradcov z internetového portálu EURES.

Ako sa zaregistrovať

Účasť na Európskych dňoch pracovných príležitosti je bezplatná. Zaregistrujte sa na internetových stránkach podujatia a nahrajte svoj životopis. Uveďte, o aké pracovné miesta máte záujem – možní zamestnávatelia si tak budú môcť preštudovať váš životopis ešte pred samotným podujatím. Ak sa Európskeho dňa pracovných príležitosti zúčastníte osobne, vezmite si so sebou niekoľko tlačených exemplárov svojho životopisu, ktoré môžete rozdať potenciálnym zamestnávateľom.

V Bruseli sa na mieste bude prezentovať viac ako 60 spoločností.

Ak nemôžte prísť osobne, zaregistrujte sa a zúčastnite sa prostredníctvom internetu. V deň podujatia môžte kontaktovať poradcov EURES alebo niektorú z približne 70 firiem, ktoré sa Európskeho dňa pracovných príležitosti zúčastnia online. Na mieste a cez internet tak bude k dispozícii približne 2 000 pracovných miest.

Uchádzači budú mať k dispozícii aj živé prenosy prezentácií a možnosť klásť otázky účastníkom panelov.

Tohtoročný Európsky deň pracovných príležitostí sa zameriava na rastové odvetvia, ktoré Komisia identifikovala vo svojom balíku odporúčaní z apríla 2012, t. j. na „zelenú“ ekonomiku, zdravotnú starostlivosť a digitálne hospodárstvo.

Minulý rok sa tohto podujatia zúčastnilo približne 10 000 uchádzačov. Zamestnávatelia dostali približne 6 000 životopisov a 700 návštevníkov bolo pozvaných na druhý pohovor.

Podobné podujatia v EÚ

V kalendári podujatí EURES nájdete informácie o dňoch pracovných príležitostí, ktoré sa organizujú vo vašom okolí.

Viac o politike zamestnanosti EÚ

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy