Ścieżka nawigacji

Oferty miejsc pracy w całej Europie - 05/10/2012

Kobieta z długopisem w dłoni czytająca ogłoszenia o pracy w gazecie © UE

Spotkaj się z pracodawcami i dowiedz się więcej na temat pracy w innych państwach UE na seminariach i warsztatach, które odbędą się w Brukseli 6 października 2012 r. Zarejestruj się osobiście lub przez internet.

W ramach Europejskich Dni Pracy w całej Europie odbywają się setki imprez. Dla studentów, absolwentów bądź osób już aktywnych zawodowo to doskonała okazja, by zobaczyć, na jakie zawody istnieje zapotrzebowanie w innych krajach UE.

Głównym wydarzeniem jest Europejski Dzień Pracy, który odbędzie się w sobotę 6 października (od godz. 10 do 17) w budynku Berlaymont w Brukseli.

Osoby poszukujące pracy będą mogły na miejscu wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych prowadzonych przez pracodawców z całej Europy. Można będzie również uzyskać informacje oraz porady, jak starać się o pracę w innych krajach UE. Doradcy reprezentujący portal mobilności zawodowej EURES podpowiedzą, jak skuteczniej szukać pracy.

Rejestracja

Udział w Dniu Pracy – zarówno osobisty, jak i przez internet – jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się przez internet i załadować swoje CV. Można też podać informacje o tym, jakiego rodzaju praca nas interesuje, na wypadek gdyby potencjalni pracodawcy przeglądali życiorysy z wyprzedzeniem. Warto też przynieść ze sobą kilka egzemplarzy swojego CV w wersji papierowej, aby móc zostawić je pracodawcom.

W targach pracy udział wezmą przedstawiciele ponad 60 firm. Pracodawcy mają do zaoferowania około 2 tys. miejsc pracy.

Jeżeli nie mieszkasz w Brukseli, zarejestruj się do udziału przez internet Dzięki temu podczas imprezy będziesz mógł porozmawiać z pracodawcami lub doradcami EURES-u na czacie lub za pomocą narzędzi audio lub wideo. Około 70 przedsiębiorstw wyraziło zainteresowanie nawiązaniem w ten sposób kontaktu z osobami poszukującymi pracy z całej Europy.

Za pośrednictwem internetu można też oglądać transmisje prezentacji na żywo i zadawać pytania uczestnikom paneli.

W tym roku Dzień Pracy koncentruje się na sektorach, które Komisja określiła jako kluczowe dla wzrostu gospodarczego w swoim pakiecie zaleceń z kwietnia 2012 r. − gospodarki ekologicznej, opieki zdrowotnej i gospodarki cyfrowej.

W zeszłym roku w wydarzeniu organizowanym w Brukseli udział wzięło około 10 tys. osób poszukujących pracy. Pracodawcy zebrali około 6 tys. życiorysów, a na druga rozmowę kwalifikacyjną zaprosili 700 uczestników.

W całej UE...

O wydarzeniach odbywających się bliżej swojego miejsca zamieszkania można dowiedzieć się z kalendarza w portalu EURES.

Unijna polityka w dziedzinie zatrudnienia − więcej informacji

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki