Cesta

Nabídky pracovních míst po celé Evropě - 05/10/2012

Žena držící propisovací tužku si pročítá v novinách nabídku pracovních míst © EU

Dne 6. října 2012 máte možnost setkat se v rámci této akce pořádané v Bruselu se zaměstnavateli z různých zemí EU. Na programu budou rovněž semináře a workshopy, kde se můžete dozvědět více o práci v zahraničí. Chcete-li se zúčastnit osobně či online, musíte se však nejprve zaregistrovat.

Během roku se v Evropě konají stovky Dnů pracovních příležitostí. Jsou ideálním místem pro absolventy středních a vysokých škol i pro lidi s pracovní zkušeností, kde se mohou dozvědět o pracovních příležitostech v jiných evropských zemích.

Hlavní akce, Evropský den pracovních příležitostí, se koná tuto sobotu 6. října od 10.00 do 17.00 hodin v sídle Evropské komise v Bruselu (budova Berlaymont).

Uchazeči o práci tak budou mít například možnost absolvovat pracovní pohovor přímo na místě a získat tak případně zaměstnání v některé z evropských zemí. Návštěvníci mohou dále získat informace a tipy o tom, jak si najít práci jinde v EU: budou jim k dispozici pracovníci portálu EURES, kteří se vynasnaží zodpovědět otázky týkající se hledání pracovního místa v zahraničí.

Jak se zaregistrovat?

Registrace k účasti na Evropském dni pracovních příležitostí je zdarma jak pro účastníky online, tak pro návštěvníky, kteří se přijdou podívat osobně. Stačí vyplnit dotazník online a připojit jako přílohu svůj životopis. Rovněž můžete uvést, o jaký typ práce máte zájem, aby si váš životopis mohli budoucí zaměstnavatelé prohlédnout předem. Pokud se zúčastníte osobně, nezapomeňte si vzít několik kopií svého CV.

Na akci bude pracovní místa nabízet přes 60 firem. Půjde o přibližně 2 000 pracovních příležitostí.

Pokud se do Bruselu nedostanete, zúčastněte se alespoň přes internet. V den konání akce pak můžete kontaktovat dané zaměstnavatele či pracovníky sítě EURES přímo prostřednictvím chatu, audiového či videového spojení. Tímto způsobem bude s uchazeči o práci komunikovat 70 podniků z celé Evropy.

Rovněž můžete na internetu sledovat živý přenos prezentací a dokonce pokládat řečníkům otázky.

Letos se akce zaměřuje na sektory, které Evropská komise uvedla ve svém souboru doporučení ke stimulaci hospodářského růstu, který vydala letos v dubnu. Jde o zdravotnictví a odvětví tzv. ekologického a digitálního hospodářství.

Vloni se na Evropský den pracovních příležitostí do Bruselu sjelo kolem 10 000 uchazečů o práci. Zaměstnavatelé vybrali kolem 6 000 životopisů, přičemž 700 účastníků bylo pozváno do druhého kola pracovního pohovoru.

V celé EU

O veletrhu pracovních příležitostí konaném ve vašem okolí v průběhu roku se můžete dozvědět v kalendáři akcí sítě EURES.

Další informace o evropské politice zaměstnanosti

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy