Naršymo kelias

Mūsų pensijų apsauga - 20/02/2012

ES rengia planus, kaip žmonėms užtikrinti tinkamas pensijas.

Kas ketvirto europiečio pagrindinis pajamų šaltinis yra pensija. Kadangi numatoma, kad pensininkų daugės sparčiau negu dirbančių žmonių, vyriausybėms tenka svarbus uždavinys – užtikrinti, kad pensijos būtų skiriamos teisingai ir kad būtų garantuojamas jų saugumas bei tvarumas.

Dėl ekonomikos krizės padidėjo spaudimas nacionaliniams biudžetams ir ES ieško būdų, kaip bendradarbiaujant su vyriausybėmis užtikrinti, kad ateityje ir toliau būtų mokamos tinkamos pensijos.

Po konsultacijų dėl Europos pensijų sistemų ir paskelbus Komisijos 2012 m. ekonomikos augimo apžvalgą DeutschEnglishfrançais parengtas naujas tvarių pensijų politikos dokumentas , kuriuo siekiama geriau subalansuoti darbo ir pensijos laiką, užtikrinti, kad į kitą šalį persikeliantys gyventi žmonės neprarastų pensijų teisių, ir padėti žmonėms daugiau sutaupyti ateičiai.

Pagrindiniai siūlymai:

  • pritaikyti darbo vietų ir darbo rinkos praktiką taip, kad būtų sudaroma geresnių galimybių vyresniems darbuotojams;
  • skatinti darbdavius ir profesines sąjungas kurti privačias pensijų sistemas ir raginti vyriausybes teikti paskatas, pavyzdžiui, mokesčių lengvatas;
  • labiau apsaugoti daugiau negu vienoje ES šalyje dirbusių žmonių papildomas pensijų sistemas;
  • susieti pensinį amžių ir vidutinę gyvenimo trukmę, nustatyti ankstyvo išėjimo į pensiją apribojimus ir panaikinti atotrūkį tarp vyrų ir moterų pensijų.

Nors už pensijų sistemas iš esmės atsakingos šalių vyriausybės, šis klausimas vis labiau tampa bendru rūpesčiu. Pagal ES darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo strategiją Komisija ir toliau atidžiai stebės ir rems pensijų reformas.

Be to, ES gali suteikti papildomos naudos teisės aktais, finansavimu ir politikos koordinavimu. Šioms sritims priklauso kovos su diskriminacija (ypač dėl lyties ir amžiaus) taisyklės, finansinė parama siekiant padėti vyresniems darbuotojams likti darbo rinkoje ir rekomendacijos konkrečių šalių vyriausybėms.

2011 m. Komisija pateikė rekomendacijas 16 ES šalių, o dar penkios pasiryžo reformoms.

Pensijos ES DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos