Navigācijas ceļš

Nēsājiet līdzi savu veselības apdrošināšanas karti ceļojumos! - 16/06/2011

Eiropas veselības apdrošināšanas karte, ko izsniedz par velti, atvieglo piekļuvi medicīniskajai aprūpei 27 ES dalībvalstīs, kā arī Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē.

Ceļojums vai komandējums ārzemēs var pēkšņi pārvērsties par murgu, ja iekodusi medūza, sākusies alerģiska reakcija, lauzta kāja vai ir kāds nopietnāks ievainojums vai slimība.

Šādu veselības problēmu atrisināt nav nemaz tik viegli. Turklāt saskare ar nepazīstamu veselības aprūpes sistēmu un negaidītās papildu izmaksas var visu sarežģīt vēl vairāk.

Ja nēsāsiet līdzi Eiropas veselības apdrošināšanas karti English , jums būs vieglāk saņemt mediķu palīdzību laikā, kad atrodaties citās ES valstīs.

ES iedzīvotāji bauda priekšrocības, ko sniedz līgums, kuru noslēgušas visas 27 ES dalībvalstis, kā arī Īslande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice. Līgumā noteikts, ka viņiem ir tiesības uz sociālo apdrošināšanu, kad viņi strādā, dzīvo vai ceļo jebkurā no minētajām valstīm.

Tas nozīmē, ka ES iedzīvotājiem ir pieejami tie paši veselības aprūpes pakalpojumi, ko nodrošina viņu apmeklētās valsts pilsoņiem.

Pret visiem vienāda attieksme

Eiropas veselības apdrošināšanas karte ārstiem, slimnīcām un aptiekām ir pierādījums, ka viesim ir tiesības uz tādu pašu attieksmi, kādu izrāda attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

Likumi dažādās valstīs atšķiras, tomēr veselības aprūpe daudzās no tām ir par velti. Arī tad, ja nāksies ko samaksāt, izdevumus kompensēs.

Apdrošināšanas segumā, ko pierāda ar šo karti, iekļauta arī grūtnieču aprūpe un jau esošu, hronisku slimību, piemēram, astmas, diabēta un vēža, ārstēšana.

Ņemiet vērā, ka tad, ja vajadzīgi īpaši pakalpojumi, piemēram, dialīze, par to ir jāinformē un jāvienojas laicīgi.

Arī tiem ceļotājiem, kam nav šādas kartes, ir tiesības un tādu pašu attieksmi, kā pret vietējiem iedzīvotājiem. Tomēr ceļotājiem, iespējams, būs jālūdz, lai viņu mītnes valsts iestāde pa faksu vai e-pastu uz ārzemēm nosūta pagaidu sertifikātu.

Turklāt daudzos gadījumos viņiem nāksies par ārstēšanu samaksāt uzreiz no savas kabatas un lūgt, lai šos izdevumus kompensē pēc atgriešanās mājās (bet nav garantijas, ka izmaksas kompensēs pilnībā).

Izņemiet savu karti, tas nav grūti

Jūsu Eiropas veselības apdrošināšanas karti izsniedz par velti. Sazinieties ar vietējo veselības aprūpes iestādi, lai uzzinātu, kur to saņemt. Jums jau ir jābūt apdrošinātam kādas valsts (ES dalībvalsts, Īslandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas vai Šveices) sociālās apdrošināšanas sistēmā.

Tādas pašas tiesības uz aprūpi ir arī cilvēkiem, kuri uz kādu no minētajām valstīm devušies mācīties vai īsu laiku pastrādāt.

Šo karti jau ir izņēmuši gandrīz 185 miljoni iedzīvotāju.

Plašāk par sociālās apdrošināšanas koordināciju ES

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites